SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Valisi Demirtaş’tan BUÜ’ye ziyaret

Kısa bir süre önce Bursa Valiliği görevine atanan Mahmut Demirtaş, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni (BUÜ) ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2023 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2023 12:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Bursa Valisi Demirtaş’tan BUÜ’ye ziyaret

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün, Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu ve Prof. Dr. Zekeriyya Arı ile Genel Sekreter Osman Dikmen tarafından karşılan Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Üniversitede yürütülen projeler ve yeni eğitim-öğretim dönemi hazırlıkları hakkında bilgi aldı. Ziyarette Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Latif Deniz de hazır bulundu.

Makam ziyaretinin ardından Görükle Kampüsü içerisinde tamamen bağışçıların desteği ile yapımı devam eden Yeni Camii inşaatını inceleyen Vali Demirtaş, daha sonra Üniversite bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ULUTEK Teknopark’ı gezdi. ULUTEK Yönetim Kurulu tarafından ağırlanan Vali Demirtaş, bölge içerisinde çalışmalarını sürdüren firma yöneticileriyle de bir araya geldi. Türkiye’nin en önemli teknoloji ve inovasyon merkezlerinden ULUTEK Teknopark’ın kalkınma sürecinde stratejik rolde olduğunu söyleyen Bursa Valisi Demirtaş, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve katma değerli ürün ve hizmetlerin ortaya çıkarılmasına destek olmak misyonuyla çalışmalarını sürdüren ULUTEK’in başarısında emeği bulunan herkesi tebrik etti. 


TEKNOLOJİ ODAKLI KALKINMAYA ULUTEK DESTEĞİ DEVAM EDECEK

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ziyarette yaptığı değerlendirmede: “ULUTEK Teknopark’ın, Bursa’nın ve dolayısıyla ülkemizin teknolojik altyapısının güçlendirilmesine ve üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesine yönelik sağladığı katkıları yerinde gözlemledim ve çok başarılı buldum. Ülkemizin teknolojik dönüşüm sürecine burada çok önemli katkılar sağlanıyor. Yeni yatırımlar ile birlikte ULUTEK, stratejik konumunu güçlendirecek ve ülkemizin teknoloji odaklı kalkınmasına çok değerli destekler sağlamaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.


KAPASİTE ARTIRILACAK

Vali Demirtaş’a, aynı zamanda ULUTEK Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ve Üniversite Yöneticileri de eşlik etti. ULUTEK yetkilileri tarafından yapılan sunumda Teknopark’ın Ar-Ge, inovasyon ve teknolojinin en önemli merkezlerinden biri konumunda olduğu bilgisi aktarıldı. Bölgedeki firmaların ağırlıklı olarak yazılım sektöründe faaliyet gösterdiği ve ULUTEK’in sunduğu imkânlar sayesinde yüksek teknolojiye dayalı katma değerli üretim ile ülke ekonomisine önemli katkılar sağlandığı dile getirildi. Vali Demirtaş’a 180’den fazla firmanın yer aldığı ve kapasitesi dolu olan ULUTEK’in yeni yatırım ile birlikte faaliyet alanını genişleteceği bilgisi de verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.