SON DAKİKA
Hava Durumu

OGM ve DSİ'ye 5 bin personel alımı yapılacak

OGM ve DSİ'ye 5 bin işçi alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar merak içerisinde Devlet Su İşleri - DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü - OGM başvuru şartlarını merak ediyor. OGM personel alımıyla ilgili son dakika açıklama ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi. İşte DSİ ve OGM personel alımı 2022 başvuru şartları...

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2022 09:23
Haber Güncellenme Tarihi: 24.03.2022 09:23
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
OGM ve DSİ'ye 5 bin personel alımı yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ kadrolarında görevlendirilecek 5 bin 64 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklamaya göre OGM ve DSİ personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı, başvuru  şartlarının ne olduğu merak ediliyor. 

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA 5 BİN 64 PERSONEL ALINACAK! 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay "Tarım ve Orman Bakanlığı taşra teşkilatları, Orman Genel Müdürlüğü ve DSİ emrinde görev yapmak üzere 5 bin 64 personel alımı yapılacak" dedi.

OGM VE DSİ PERSOEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri kadroları için yapılacak 5 bin 64 personel alımının başvurularının İŞKUR üzerinden gerçekleşmesi bekleniyor. Başvuru tarihleri ve başvurularla ilgili güncel bir açıklama henüz yapılamdı ancak daha önceki personel alımlarında OGM personel alımı başvuruları İŞKUR Açık İş İlanları arasında yer alıyordu.

OGM VE DSİ PEROSNEL ALIMIBAŞVURU ŞARTLARI

OGM ve DSİ personel alımlarına ilişkin bir ilan henüz yayınlanmadı ancak daha önce OGM personel alımlarında sunulan başvuru şartları şöyle: 

1. Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak;

4. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.