SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı'dan Gülşen'e tepki

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı Gülşen’ in imam hatip okullarına yönelik sarf ettiği sözler ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Şanlı, "Madde ile maneviyatın, ruh ile cesedin, ilimle irfanın birleştiği, insanlığın hizmetine koşacak nesiller yetiştiren İmam Hatip Liselerine hakaret eden sözde sanatçı Gülşen’i sanatçı olmaktan daha çok, ayrıştırıcı, kinci ve aşağılayıcı söz ve tavırlarını kınıyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2022 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2022 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı'dan Gülşen'e tepki

Şanlı, "Sözde sanatçı Gülşen’in dikkat çeken sözleri Diyanet, İmam-Hatip ve aziz Milletimizin büyük tepkisini çekmiştir. Bu sözde sanatçının İmam Hatip neslini aşağılamaya çalışan bu zavallı sözde sanatçıyı özür dilemeye ve bir daha sahneye çıkmamaya davet ediyorum" dedi.

Şanlı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir asırdır "İmam Hatip Mektebi/Okulu/Lisesi" adıyla eğitim sistemimizde yerini alan İmam Hatip Okullarının temel misyonu, eğitim öğretimde bütüncül bir yaklaşımı esas alıp fizik-metafizik, madde-mânâ, dünya-ahiret dengesini ve ilişkisini gözeterek varlığa, hayata, bilime ve sanata tevhîdî bir anlayışla bakan, hayatın her alanında erdemleriyle var olan, tarihî ve kültürel mirasımızı özümsemiş, ailesine, çevresine, ülkesine ve bütün insanlığa faydalı olma idealine sahip, Kur'an ve Sünnet ekseninde bilgi ve hikmetin yolundan giderek medeniyetimizin ihyâ ve inşâ sürecinde sorumluluk alan öncü nesillerin yetiştirilmesi olmuştur.


İmam Hatip’li sadece imam değildir. Mühendistir, doktordur, akademisyendir, esnaftır, tüccardır, ziraatçıdır, veterinerdir, öğretmendir, hukukçudur. Velhasıl İmam_Hatip’li toplumun hen katmanında ve her kademesinde vardır. O toplumun kendisi ve özetidir. 


İmam Hatip Liselerimiz, güven, sadakat, sevgi, sabır, samimiyet ve ihlastır. İmam Hatipliler, kula kulluğu değil, Allah’a kulluğu esas alan misyonun temsilcileridirler. 


İmam Hatip Liselerimiz; geçmişimizin övüncü, geleceğimizin aydınlığı, insanlığın kurtuluşudur. İmam Hatip ruhu; seksenbeş milyona yakın Ülke insanımızın, iki milyara yakın dünya Müslümanının, sekiz milyara yakın dünya insanın aydınlığı için bir manifestodur. 


İmam Hatip’li olmak, sadece cami ve seccadeden ibaret değil, hayatın her alanında yer alan ve insanlığa huzur sunan misyonun adıdır. İmam Hatip ruhu tüm insanların ve ve insanlığın kurtuluşudur. 


İmam Hatip Liselerimiz, Devletimizin kontrolünde ,Milli Eğitim Bakanlığımızın bünyesinde nesil yetiştiren güzide okullarımızdır.

Ülke insanının dînî inanış ve anlayışlarını göz ardı etmeksizin bid'at ve hurafelerden arındırılmış, sahih bir din öğretimi, devletin denetim ve himâyesinde gerçekleştirilmektedir"

Şanlı açıklamasını Ozan/Şair Hakkı Şener'in éİmam Hatip'e kimler çatar?" adlı şiiriyle sözlerini tamamladı:

İMAM HATİP'E KİMLER ÇATAR

Ulkemde tez elden  gündem olmayı,
Düşünenler  çatar imam Hatip'e.
Unutup edebi insan kalmayı,
Kaşınanlar  çatar Imam Hatip'e.

Adı gülşen olup gülü olmayan,
Bìr gönül alıcı dili olmayan,
Sağlam bir pabucu yolu olmayan
Aşınanlar çatar îmam Hatip'e

Cambaz olmus oynar durur ipinde,
Meymenet yok sıfatında tipinde,
Her sabah bir başkasının çöpünde
Eşinenler  çatar Imam Hatip'e

Yırtık ar damarı tutar mı yama,
Sabrımı zorladı çok sustum ama,
O yurtsuz mekansız her gün bir dama
Taşınanlar çatar imam Hatip'e

Beye buhtan olur demem beyzade
Muhal olmasaydı derdim geyzade
Civarında cinsiyetten azade
Yaşananlar  çatar Imam Hatip'e 

Kul Hakkı sen yürü faka basmadan
Yersiz temaşaya kulak asmadan
Hasetinden tepindikce tasmadan
Boşananlar çatar Imam Hatip'e..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.