SON DAKİKA
Hava Durumu

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı

Taylor Swift, ‘Anti-Hero’ şarkısına çektiği klibindeki tartı sahnesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefindeydi. Ünlü şarkıcı, 'beden aşağılama' eleştirilerine yol açan sahneyi klipten çıkardı.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2022 13:16
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2022 13:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı

Taylor Swift, beden aşağılama (body shaming) yapmakla suçlandığı ‘Anti-Hero’ klibinde değişiklik yaptı. 32 yaşındaki Amerikalı şarkıcı, yeni çıkan 'Midnights' adlı albümünde yer alan ‘Anti-Hero’ şarkısına çektiği klipteki tartı sahnesi nedeniyle eleştiri oklarının hedefindeydi.

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı - 2

Söz konusu klipte, “Bazen herkesin seksi bir bebek olduğunu hissediyorum / Ve ben tepedeki bir canavarım” sözlerini söylediği esnada, Swift’in çıktığı tartıda ‘şişman’ kelimesinin görünmesi tartışmalara yol açmış, Swift ‘şişman fobik’ davrandığı için eleştirilmişti. Gelen tepkilerin ardından Apple Music, klipteki “Şişman” yazan tartı sahnesini çıkardı. Ancak klibin YouTube yüklemesinde ‘şişman’ yazısı değişmeden kaldı.

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı - 3

32 yaşındaki sanatçı, daha önce beden imajıyla ilgili zorluklar yaşadığından bahsetmiş ve ‘Miss Americana’ adlı belgeselinde internet üzerinden kendisine yöneltilen eleştirilerin imajını nasıl etkilediğini açmıştı.

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı - 4

Swift, “Her gün kendi fotoğraflarımı görmek benim için iyi bir şey değil. Karnımın çok büyükmüş gibi göründüğünü hissettiğim zamanlar oldu. Ya da biri hamile göründüğümü söyledi. Bu beni sadece yemek yemeyi bırakmaya değil, açlıktan ölme noktasına gelmeye tetikliyor” demişti.

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı - 5

TEPKİ YAĞDI

Tartı sahnesinin Anti-Hero klibine dahil edilmesi, bu vücut imajı korkularının ve sorunlarının nasıl tezahür ettiği ve Swift’in bir sanatçı olarak kendini ifade etme şekline eleştiri yağmasına yol açmıştı.

Sosyal medya kullanıcılarından biri, “'Şişman, iğrenç bir domuzum' demek yerine, ‘Bugün beden imajımla mücadele ediyorum’ demek zor değil” ifadesini kullanırken, pek çok kişi Swift’i ‘şişman fobik’ olarak tanımlamıştı.

Taylor Swift tepki çeken klibinde değişiklik yaptı - 6

Bir başka sosyal medya kullanıcısı, “İnsanlar, şişmanları savunmaktansa en sevdikleri sanatçının tüm dünyaya şişman fobisi yayma hakkını korumayı tercih ediyor” eleştirisinde bulunurken, pek çok kişi, Swift’in şişmanlığı aşağılayan bir klibe nasıl onay verdiğine inanamadığını söylemişti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.