SON DAKİKA
Hava Durumu

Eyrice ADSM, Ağız Ve Diş Sağlığı Haftasını Kutladı

Bursa’nın ilk ve tek A grubu ağız ve diş sağlığı merkezi olan Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” nedeniyle Almira Hotel’de bir program düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2023 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2023 12:04
Kaynak: İHA
Eyrice ADSM, Ağız Ve Diş Sağlığı Haftasını Kutladı

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen programa Eyrice ADSM Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Eyrice, Genel Müdür Kürşad Behman Eyrice, Eyrice ADSM’de görevli diş hekimleri, yöneticiler, diş teknisyeni asistanları, idari ve teknik ekip ile çalışanların aileleri katıldı.

Programda ilk olarak konuşma yapan Eyrice ADSM İdari İşler Müdürü Bünyamin Kılıç, Diş Hekimliği Günü ile Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutladı. 

Daha sonra söz alan Genel Müdürü Kürşad Behman Eyrice de, başta diş hekimleri olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür etti. Eyrice, "Sizlere çok teşekkür ediyorum. Olmaz denileni çok kısa surede hayata geçirerek çok güzel işlere imza attık" dedi. İşlerini iyi şekilde yaptıklarının en büyük göstergesinin hasta memnuniyeti olduğunu vurgulayan Kürşad Behman Eyrice, konuşmasını merkezlerinde tedavilerini tamamlayan kişilerin övgü dolu mesajlarını okuyarak tamamladı.

Eyrice ADSM Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Eyrice ise, Eyrice ADSM ailesi ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Öncelikle, bu akşam bir araya gelmemize vesile olan  ‘Diş Hekimliği Günü’nü ve ’Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutluyorum. Diş hekimlerimiz, hekimlik mesleğinin en güzel örneklerini veriyor ve diş sağlığımız için özverili çalışmalar sergiliyorlar. Gülüşümüzü güzelleştiren tüm diş hekimlerimizin ‘22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlu olsun’ dedi.

BURSA’NIN İLK VE TEK A GRUBU AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

Çeyrek asır önce diş protezi üretimi ile yola çıkan ve halen Avrupa’nın en yüksek kapasiteli tesisini bünyesinde bulundurduklarını belirten Türkay Eyrice, “2021 yılının Eylül ayında Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hizmete açmıştık. Bursa’nın ilk ve tek A grubu ağız ve diş sağlığı merkezi olan Eyrice ADSM’yi kurarken hayallerimiz vardı. Uzun yıllar bu camianın içinde olmanın getirdiği önemli tecrübelerimiz vardı. Diş tedavilerinde yaşanan sorunları, hastaların çektikleri sıkıntıları birebir yıllarca birebir gözlemlemiştik. Ve hastaların yaşadıkları sorunların çözülerek, dünya standartlarında bir hizmet almalarını amaç edindik. Örnek bir sağlık tesisi kuralım ve başta Bursa olmak üzere yakın bölgelere dünya standartlarında hizmet verelim dedik. Hedefimize ulaşmak için, hiçbir şeyden kaçınmadık, gereken tüm fiziki yatırımları yaptık” diye konuştu.

‘HAKLI GURUR YAŞIYORUZ’

Başta diş hekimleri olmak üzere idari ve teknik açıdan oldukça donanımlı bir ekip oluşturduklarının altını çizen Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Eyrice, iki yıl önce, şehrin en prestijli lokasyonunda kapılarını açtıklarını hatırlattı. O günlerdeki heyecanlarını unutamadıklarını söyleyen Türkay Eyrice, “Heyecanımız hala aynı şekilde. Benden önce söz alan yöneticilerimizin de vurguladığı gibi, şükürler olsun ki Eyrice ADSM’ye Bursa’mız sahip çıktı. Sadece Bursa’dan değil, çevre illerden de hastalarımız Eyrice ADSM’yi tercih ediyor. Şimdi ise, yurtdışına yönelik çalışmalarımız var. Bize gösterilen ilgi, Bursamız’ın bu hizmetlere ne kadar ihtiyaç duyduğunun göstergesidir. Bizler de 7 gün 24 saat çalışarak bu hizmetleri şehrimize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

TEKNOSAB’DAN DÜNYAYA AÇILAN PENCERE

Diş protez üretimi konusunda TEKNOSAB’da dünya standartlarında bir fabrika için hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Türkay Eyrice, “Eyrice Dental Grubu olarak, TEKNOSAB’daki fabrikamızla, Türkiye’yi diş protezinde dünyanın lider ülkeleri arasına sokmayı hedefliyoruz. Bir süre önce TEKNOSAB’daki fabrika inşaatımız için altyapı çalışmalarına başladık. Yakında temel atma törenimizi yapacağız inşallah, 2 yıl içinde de faaliyete geçirmeyi istiyoruz. Fabrikamız tamamlandığında 1.000 kişiye daha istihdam sağlayacağız. Fabrikamızla birlikte ülkemizin diş protezi ihracat tutarı 200 milyon dolara çıkacak ve dünyanın dört bir tarafına diş protezi ihraç edebileceğiz. Dentalde, ülkemizde tek seferde yapılan en büyük yatırım olacak tesisimiz, aynı zamanda bir eğitim merkezi olarak da görev yapacak. Türkiye’yi dünya dental sektöründe öncü ülkeler arasına sokmaya kararlıyız. Birlik ve beraberlik içinde bunu da başaracağız” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Programda ayrıca Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 1 yıl ve daha üzerinde çalışan Soner Çakan, Büşra Yavuz, Melike Akdoğdu, Ezgi Gültekin, Zekiye Uysal, Nurgül Dönmez, Mevlüde Coşkun, Savaş Budak, Atilla Demirbaş, Arife Güneş, Hilal Süverce Aksoy, Bünyamin Kılıç, Burak Üçekiz, Ragıp Üçekiz, Fatma Naz Eyrice, Esmanur Eyrice Üçekiz, Tolga Canbol, Ezgi Ölçer, Özge Şentürk Gülşen, Gamze Olus Şengen ve İsmet Yanık’a plaket takdim edildi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.