SON DAKİKA
Hava Durumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya adaylık yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden aday olması konusunda en küçük bir tereddüt bulunmadığına işaret ederek; “Şimdiden seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2023 16:15
Haber Güncellenme Tarihi: 28.01.2023 17:06
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 6'lı masaya adaylık yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kabinesindeki 9 bakan ve üst düzey bürokratla birlikte, merkezi hükümet, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin hayata geçirdiği 232 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Sağanak yağışa rağmen 29 Ekim Bulvarı Özay Gönlüm Meydanı’nı dolduran binlerce Denizlili ile buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, günlerdir bugünü bekleyen 80 bin kişilik büyük kalabalığa hitap etti.

“ADAYLIĞIMIZ KONUSUNDA EN KÜÇÜK BİR TEREDDÜT YOK”
Denizlilileri selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3,5 yıllık bir aranın ardından Denizlililerle kucaklaştığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Şehre ayak bastığı andan itibaren kendisine gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür eden Erdoğan, “Sizlerle son görüşmemizde Pensilvanya ve Kandil ayaklı 4’lü çeteden söz etmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6’ya çıkardılar. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar aday çıkaramıyorlar, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır, ‘Siyaset er meydanıdır, karşımıza kimi çıkartacaksanız çıkartın. Söyleyin de milletin huzurunda er meydanında yarışalım’ dedik. 1 yılda bir aday çıkarmayı beceremeyenler, kendi sünepeliklerini üzerini örtmek için şimdi istikameti başka yöne çevirdiler. Bunca zamandır bizim adaylığımıza itiraz etmek akıllarına gelmemiş, hep seçim sandığını işaret etmişlerdi. 4,5 yıldır Cumhurbaşkanıyız, öncesi de var; aklınız neredeydi. Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz. Milletimizin takdiriyle 2017 yılında kabul edilen anayasa değişikliği, en küçük bir tereddüt ve tartışmaya mahal vermeyecek kadar açıktır. Türkiye 2018 seçimleriyle birlikte yeni bir yönetim sistemine geçti. Bu bakımdan kronometreyi sıfırladık. Aklen de, hukuken de, fiilen de 2018 yılında seçilen Cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanıdır. Bu güne kadar 3- 5 medya şovmeni hariç yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı olduğumuzu dair bir itiraz yapamadılar. 6’lı masadakiler nasıl olduysa 1 yıl sonra bir anda aydınlanma yaşamışlar. Şimdiden seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor. Halbuki korkmalarına hiç gerek yok. Biz milli iradenin üstünlüğü dışında, bir yol ve yöntem kabul etmediğimiz için bugüne kadar tüm rakiplerimizi sandıkta yendik. 14 Mayıs’ta da zaferi sandıktan çıkaracağız inşallah. Tarihleri vesayet, darbe, kriz ve ayak oyunlarıyla dolu olanlar, milli iradenin gücünü idrak etmekte zorlanıyor” diye konuştu.

“UTANMADAN MENDERES’İN AFİŞİNİ ASTILAR”
CHP binasına asılan merhum Başbakan Adnan Menderes’e ait sözlerin yer aldığı afişi eleştiren Erdoğan, şöyle konuştu:
“Bir de utanmadan çıkıp partililerinin binasına ‘Yeter söz milletindir’ afişi asıyorlar. Rahmetli Menderes, bu sözü onların ağababalarına karşı söyleyerek, milletin gönlüne girmiştir. Menderes dün tek parti faşizmine yeter demişti. Biz de bugün küresel vesayet odaklarının desteğiyle aynı faşizmi tekrar hortlatma peşinde koşanlara yeter diyoruz. Menderes, dün milli iradeyi hiçe sayarak, masa başında ülkenin siyasi ve ekonomik kaynaklarının sömürülmesine, baskı ve zulüm düzenine yeter demişti. Biz de bugün 6’lı masa etrafında çevrilen dış destekli filim fırıldaklarla, siyaset mühendisliğine soyunanlara yeter diyoruz. Milletin iradesinden umudu kesenler, masanın iradesinden medet umuyor. Vah zavallılar. Ne olacak sizin bu haliniz, yazık hem de çok yazık. Dün sivil ve askeri vesayet düzenine, darbe ve terör ihanetlerine nasıl son verdiysek, 14 Mayıs’ta 6 masa vesayetini sandığa gömecek, ülkemizi uzaktan yönetme hevesinde olanları hüsrana uğratacağız”

“MİLLETİN GÖNLÜNE GİREMEDİLER”
20 yıllık iktidarları döneminde millet iradesinin üzerinde bir güç tanımadıklarının altını çizen Erdoğan, “6’lı masa etrafında yer alanların hepsini toplayın, üstüne PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütlerini gizli açık uzantılarını koyun, yetmezse buna küresel medyasından eski istihbaratçı ve siyasetçi bozuntularına kadar emperyalistlerin sözcülerini de ekleyin. Daha de yetmiyor ise paşa gönlünüz kimi istiyorsa onu da getirin. Bakalım milli iradenin karşısında bunlar neyi ifade edecek. Kardeşlerin bunların tamamı bir araya gelse, geçtiğimiz 20 yılda kazandırdığımız eser ve hizmetlerin, Türkiye Yüzyılı vizyonunun yanında hiçbir ifade etmezler. Bunlar, istiklal ve istikbal mücadelemizde, Türk iye Yüzyılı vizyonumuzda rakamın soluna konan sıfır gibidir. Hiç biri, karşımızdaki 6’lı masanın kifayetsizliğini, beceriksizliği, içi boş tenekeden ibaret olduğu gerçeğini değiştirmeye kafi gelmez. Bırakın bu eski Türkiye oyunları da, meydana çıkın meydana. Zaman kaybediyorsunuz. Bırakın tek parti faşizmini dalaverelerini de sandığa gelin sandığa. Küresel emperyalizmin vesayet aracı olma hevesinden vazgeçin de millete gidin millete. Meclisi kilitlemeye, devre dışı bırakmaya çalıştınız, yapamadınız. FETÖ’cuların kumpaslarına alet oldunuz, başaramadınız. PKK’nın çukur eylemlerine umut bağladınız, hüsrana uğradınız. Güney sınırlarımızdaki karmaşadan bir şey çıkar mı diye beklediniz, o da olmadı. En son ekonomik tetikçilerin faiz kur operasyonlarından medet umdunuz, hamdolsun o badireyi de atlattık. Amerika’sından Avrupa’sına kadar ülkemizin siyasi ve ekonomik etki alanını genişletmesinden rahatsız olanların gözünün içine bakıyordunuz ama oradan da bir şey bulamıyorsunuz. Tüm bu süreçte bakmadıkları tek yer, milletin gönlüydü, gözüydü, beklentileriydi, talepleriydi. Biz hep milletimizle birlikte yol yürüdük. En sıkıntılı anlarda bile milletin iradesinin üzerinde güç tanımadığımızı söyledik. Derdimizi sadece milletimize anlattık, desteği sadece milletimizden destek istedik” şeklinde konuştu.

“1 YILDIR MASANIN ETRAFINDA DÖNMEKTEN İLERİ GİDEMEDİLER”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, halen bir aday belirleyemeyen 6’lı masayı su sözlerle eleştirdi:

“Ülkemiz yeni bir süreç ve yeni bir seçime doğru giderken bir yandan devlet işini yürütüp diğer yandan da şehir şehir dolaşıp milletimizle dertleşiyor ve kucaklaşıyoruz. Onlar bir yuvarlak masanın etrafında dönüp durdukları 1 yılda, 49 il ziyaretiyle ülkemizin yarıdan fazlasını dolaştık. Bunun yanında 27 ülke ziyaretiyle Türkiye’nin hak ve çıkarlarını dünyanın dört bir yanında savunduk. Biz Türkiye ve dünyayı dört dolandık, onlar bir masanın etrafında dört dönmenin ötesine geçemediler. Biz 6 kişi bir Cumhurbaşkanını yöneteceğiz, o da ülkeyi yönetecek diye kabahatleriyle övünüyorlar. Türkiye’yi milli irade yerine, kendi vesayet düzenleriyle yönetmek istiyorlar. Tüm bu zırvaları bırakın artık. Sadece bu meydana 80 bin kişi var, yoldakileri söylemiyorum bile. Biz tüm zırvalara karşı ‘Yeter söz milletindir’ diyoruz’. Denizli, vesayet heveslisi bu muhterislere 14 Mayıs’ta ‘Yeter söz milletindir’ diyecek mi. 14 Mayıs’ta söz de, karar da milletindir diyeceğiz. 17 Mayıs’ta vesayet heveslisi bu muhterislere bir kez daha dur diyeceğiz. 14 Mayıs’ta ülkemizi diz çöktürmek isteyen küresel güçlere ve onların içerideki maşalarına bir kez daha geçit vermeyeceğiz. 14 Mayıs’ta söz de, karar da, gelecek de milletindir diyerek Cumhuriyetimizin yeni asrını ve Yeni Türkiye Yüzyılını hep birlikte karşılayacağız”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.