SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP'li Büyükataman: Nasırlarına basıldı

CHP öncülüğündeki Millet ittifakına yüklenen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, yüzde 10’luk seçim barajının 7’ye düşürülmesine teşekkür etmesi gerekenlerin nedense nasırlarına basılmışçasına ayağa kalktığını söyledi. MHP’nin baraj problemi olmadığını vurgulayan Büyükataman, “Bu yönde bizimle uğraşılmasından memnun oluyoruz. Demek ki birilerinin uykularını kaçırıyoruz. Birilerinin hesaplarını bozuyoruz. Birilerinin ihanet senaryolarının önünde en büyük engel olarak duruyoruz.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2022 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2022 15:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
MHP'li Büyükataman: Nasırlarına basıldı

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, partisinin Yenişehir İlçe Teşkilatı’nın tarihi belediye meydanında düzenlediği iftar programına katıldı. MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve muhtarların da ilgi gösterdiği programda aynı anda 5 bin kişi birlikte oruç açtı.

AYDIN’DAN TEŞEKKÜR

İftar sonrası misafirlerini selamlayan MHP Yenişehir İlçe Başkanı Arif Eren'in ardından kürsüye ilk gelen Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bu yılın başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikası’na ait ilçe merkezindeki 6 bin metrekare araziyi bedelsiz olarak belediyesine devrettiğini hatırlattı. Aydın, oldukça kıymetli arazinin devrinde MHP Genel Sekreteri Büyükataman’ın katkısının büyük olduğunu ifade ederek, “Kendilerine burada ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra alkışlar eşliğinde kürsüye gelen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ise parti olarak yürüttükleri siyasi çalışmaların üzerinde durdu. Adım adım Anadolu’nun her köşesinde vatandaşla bir araya geldiklerini, yine yakın zamanda CHP’nin birinci çıktığı 125 ilçede toplantılar düzenlediklerini anlatan Büyükataman, şunları kaydetti:

“Bu çalışmada özellikle CHP'ye hala Atatürk'ün mirası ve emaneti diye sahip çıkan, kendisini Atatürkçü ve demokrat olarak ifade eden, hassasiyetleri, ülkemizin geleceği adına endişeleri ise bizden farklı olmayan vatansever CHP'li seçmene; Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin nereye evrildiğini, hangi karanlık ilişkiler içiresinde bulunduğunu, hangi kapalı kapılar arkasında kirli pazarlıklarla ülkenin geleceğine dair hain senaryoların içerisinde olduğunu anlatma imkanı bulduk. Hamdolsun ulaştığımız her yerde, buluştuğumuz her vatandaşımızda paylaştıklarımızın ciddi bir etkisinin olduğunu görmüş olmanın memnuniyetini yaşıyorum.”

SEÇİM BARAJI

TBMM’de yapılan yasal bir düzenlemeyle seçim barajının yüzde 7’ye düşürülmesi üzerinde de duran Büyükataman, şöyle devam etti:

“CHP ve birlikte hareket ettiği zillet ortakları yüzde 10 barajıyla ilgili dünden bugüne mümkünse sıfıra çekilmesi, o mümkün olmuyorsa yüzde 3 ve 5'lere düşürülmesi gerektiğini hep ifade edegeldiler. Demokraside ciddi bir eksikliğin bu olduğunu dile getirdiler. Aslında kendilerinin sıkça ifade ettikleri bu hususun düzeltilmesi anlamına gelen yüzde 7 barajından memnun olmaları gerekirken, her ne hikmetse nasırlarına basılmışçasına hep birlikte ayağa kalktılar. Yeni düzenlemede yüzde 7'yi ittifak geçtiği takdirde baraj geçilmiş oluyor. Ancak ittifakın içinde yer alan partilerin de milletvekili çıkarabilmesi için en az yüzde 7 olması gerekiyor. İşte bu nedenledir ki bu düzenleme; zillet ittifakı içerisinde yer alan, adeta gökkuşağı koalisyonu şeklinde bir araya gelmiş olan, görünen görünmeyen, açık gizli bütün ittifak ortaklarını rahatsız etti. Yapılan doğruydu. Bir ihtiyacın karşılığıydı. AK Parti ve MHP'ye teşekkür etmeleri gerekirken, ne yazık ki düzenlemeyi başka bir anlam yükleyerek kamuoyuna anlatmaya başladılar.”

ENTRİKALARA AŞİNAYIZ

“Bu düzenlemenin MHP için yapıldığını iddia edecek kadar ileri gittiler. Sanki MHP'nin baraj sorunu varmış, bu amaçla bu düzenleme yapılmış gibi” diyen Büyükataman, “53 yıllık şerefli geçmişimizde MHP'ye her dönem tuzaklar kurula geldi. Bizim işimiz hiçbir zaman kolay olmadı. Biz her zorluğu inanarak, inancımız istikametinde mücadele ederek, bu mücadelede ödenmesi gereken bir bedel varsa bu bedeli de ödemekten çekinmeyerek önümüze kurulan oyunları boza boza, tuzakları boşa çıkara çıkara bugünlere geldik. Her seçim öncesi ve arifesinde maksatlı bir şekilde siyaset mühendisliğine soyunanların entrikalarına aşinayız. Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle herkes şunu çok iyi bilsin ki bizimle uğraşılmaktan vazgeçildiği gün biliniz ve emin olunuz ki bu hareket, bu mübarek dava misyonunu yitirmiş demektir. Bu itibarla biz bizimle uğraşılmasından memnun oluyoruz. Demek ki birilerinin uykularını kaçırıyoruz. Birilerinin hesaplarını bozuyoruz. Birilerinin ihanet senaryolarının önünde en büyük engel olarak duruyoruz. Bu ihanet oyunlarını başlarına geçirmeye dün olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Bu inanç ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İŞTE YENİŞEHİR MEYDANI

“MHP'nin baraj problemi olduğunu ifade edenler gelsinler bugün Yenişehir'de bu meydanda Türk milliyetçilerini görsünler” diyen Büyükataman, sözlerini şöyle noktaladı:

“Önümüzde tarihi bir seçim var. Gerçekte kendi yapıldığı dönem ve şartlar dikkate alındığında her seçim önemlidir. Ama emin olun Haziran 2023’te yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri, belki Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceği adına bir kader seçimi mesafesinde ehemmiyet arz etmektedir. Onun için Cumhur İttifakını oluşturan; vatan ve Türkiye sevdalıları olarak, Türkiye’nin geleceğine dair kurgulanmak istenen ihanet oyunlarını boşa çıkartma konusunda sorumluluğunu dikkate alarak, bugünden itibaren sıkılmadık el, ulaşmadık insan bırakmamak anlayışıyla Haziran 2023 seçimlerine hazırlanmak mecburiyetindeyiz. Türkiye’nin bir maceraya sürüklenmeye tahammülü yok. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu şartlardan bir an önce sıyrılarak inşallah hiçbir tereddüde mahal bırakmayacak netlikte Haziran 2023 Seçimlerinde ilk turda Sayın Cumhurbaşkanımızı seçip, TBMM'de Cumhur İttifakı olarak bu necip milletin hak ettiği, arzu ettiği hizmetlerin sunulmasına imkan sağlayacak sayısal çoğunluğu da elde edeceğiz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.