SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kadınlara çağrı!

Yazının Giriş Tarihi: 11.04.2022 11:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.04.2022 11:09

Daha fazla bağıran erkeklerin egemen olduğu bu dünyadan kadınların çok alacağı var.

Kadının zaten sahip olduğu hakları var.

Neden lütfedermiş gibi haklarını vermeye çalışıyorsunuz.

Kadın neden erteler kendini…

Herkes kadından en iyisini, en güzelini bekler. Her türlü zorluğun üstesinden gelmesini bekler.

Bu rolleri kadına kim vermiştir?

Toplum genelinde hayatı bastırılmış kadınlar; oturmasını kalkmasını bilmek, terbiyeli olmak, ev işlerini yapmak, yemek yapmak, temizlik yapmak, iyi bir eş olmak, anne olmak, abla olmak, kız kardeş olmak, evi ihmal etmemek, susmak zorunda olanlardır. Baskılanmış olan kadın, toplum tarafından dikta edilmiş bu rolleri oynama zorunda hisseder kendini.

Çünkü başka seçim hakkı tanınmamıştır. Üstelik kadın kendisine biçilmiş olan bu rollerde başarılı olmak zorundadır. Kadın herkesi memnun etmeye mecbur hissettirilmesi yüzünden kendinin mutlu olamayacağı bilinç altına yerleşmiş durumdadır.

***

Ülkede herkes kadınların sorunlarını bilir. Ancak konu çözüm noktasına geldiğinde “üç maymun” oynanmaya başlar. Zannetmeyin ki, kadının suskunluğu güçsüzlüğündendir. Kadının suskunluğu ailesine, devletine olan sorumluluk bilincindendir.

Her kadın seçim zamanlarında iktidarı kazanabilmek için göstermelik baş tacı edilmeye çalışılır. Kadına “seç” ama “seçilme” muamelesi yapılır. Seçim zamanı geldiğinde yine baş tacı edilen kadın adaylara; göstermelik bir kota içerisinde göstermelik aday sıraları verilir.

Kadınlara “sözde değil özde seçilme fırsatı” verilmelidir. Bu gerçeğe rağmen nedense toplum ve siyasi partiler bu fırsatı vermek istemezler.

***

Ve nihayetinde bugün toplum olarak geldiğimiz nokta ortadadır ve şu gerçeğin üzerine örtmekten vazgeçmeliyiz:

Kadın bereketli ve değerli bir fabrikadır. Kadın, insan üretir. Kadına verdiğimiz değer kadar insan imal eder. Kadın hayatın can damarıdır. Kadın en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Aslında kadın küçük şeylerden mutlu olmasını bilen ve mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır.

Bu kadar değerli varlığı maalesef toplum ve siyaset görmezden gelir.

Kadınların zaten hakkı olanı veriyorlarmış gibi yaparlar.

Halbuki; ülkemizin temeli kadındır. Kadın ne kadar iyi ise Türkiye o kadar iyi olur. Kadın ne kadar mutlu ise Türkiye o kadar mutlu ve huzurlu olur. Kadın ne kadar güçlü ise Türkiye o kadar güçlü olur.

***

Ey kadınlar gücünüzün farkında mısınız?

Artık kendinizi ertelemeyin. Bu ülkenin huzuru, barışı, birliği için size ihtiyacı var. Hatta o kadar güçlüsünüz ki, bu ülkenin oylarının yarısı size ait ve hatta o kadar güçlüsünüz ki ticareti bile ayakta tutan sizin alışveriş tercihlerinizdir. Artık zincirlerinizi kırmak zorundasınız. Çünkü bu ülkenin size hem siyasette hem ticarette kısaca hayatın her alanında size ihtiyacı var. Bütün şartlar aleyhinize de olsa sizler güçlüsünüz ve Türkiye’yi ve dünyayı yaşanabilir hale siz getirebilirsiniz.

Sorunlarınızın çözülmesini başkalarından beklememelisiniz. Çözüm aslında kendinizsiniz. Türkiye’nin ve dünyanın iyiliği için bunun farkına varmak zorundasınız.

Artık ertelemek yok.

Güçlü ve mutlu kadın, “güçlü ve mutlu Türkiye” demektir, “dünya” demektir.

Artık gücünüzü fark etme ve topluma hissettirme zamanınız gelmiştir.

Bunu yapabilirsiniz!

Değerinizle en değerli insanları üretme vaktiniz geldi.

Mutluluk sizin ayaklarınızın altında.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..