SON DAKİKA
Hava Durumu

Gönül Boran Özüpak: EYT mücadelesinin bölünmesine izin vermeyeceğiz!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Staj Sigortası Mağdurları Derneği’nin hafta sonu İstanbul’da düzenlediği açık hava toplantısına, davet edilmemelerine rağmen staj ve çıraklık mağdurlarına destek amacıyla katıldıklarını belirterek, bazı çevrelerin EYT Federasyonu, dernekleri ve yönetim kurulu üyelerini itibarsızlaştırma gayreti içinde olduğunu savundu.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2023 07:46
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 07:46
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Gönül Boran Özüpak: EYT mücadelesinin bölünmesine izin vermeyeceğiz!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, Twitter Sohbet Odasında EYT’lilerle bir araya geldi.

Bazı çevrelerin EYT Federasyonu, dernekleri ve yönetim kurulu üyelerini itibarsızlaştırma gayreti içinde olduğunu savunan Özüpak, bu kişileri Allah’a havale ettiğini söyledi.

‘DAVET EDİLMEDİK AMA DESTEK AMACIYLA GİTTİK’

EYT Federasyonu olarak sadece EYT değil, staj ve çıraklık mağduriyeti, ABO, borçlanma gibi tüm sosyal güvenlik mağduriyetlerinin tamamının gündemlerinde ve tüzüklerinde olduğunu belirten Özüpak, Staj Sigortası Mağdurları Derneği’nin 15 Ocak’ta Kadıköy’de düzenlediği açık hava toplantısına, davet edilmemelerine rağmen staj ve çıraklık mağdurlarına destek amacıyla katıldıklarını söyledi.

‘İTİBARSIZLAŞTIRMA GAYRETİ’

Toplantıya katılan EYT Federasyonu heyetinin “Bilgin istifa” sloganlarıyla hiçbir ilgisi olmadığını kaydeden Özüpak, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin’in bugüne kadar bu makama gelen en yetkin isim olduğunu defaatle söyledik, yine söylüyoruz. Biz 2 milyonluk miting yaptık, 200 bin-300 bin kişilik salon toplantıları yaptık. Böyle bir olay yaşanmadı. Neymiş ‘Federasyon kışkırtmış’, bunlar itibarsızlaştırma gayretidir” dedi.

EYT Federasyonunun en başından beri kırmadan dökmeden bir hak mücadelesi yürüttüğünü söyleyen Özüpak, “Biz birbirimize kenetlenerek aramıza nifak sokacak kimselere de izin vermeyecek en olgun topluluğuz. Bu tür sloganlar bize ve bizim topluluğumuza uymaz” ifadelerini kullandı.

‘MÜCADELEYLE BUGÜNLERE GELDİK’

EYT teklifinin Meclis gündemine ne zaman geleceğinin hala belli olmadığını hatırlatan Özüpak, “EYT birlikteliğinin bölünüp parçalanması gayretlerine izin vermeyin. Gelinen noktaya birliktelikle geldik. Bu birliktelikle diğer sorunlarımızı da çözeceğiz. Emin olun bugün gelinen noktayı şaşkınlıkla izliyorlar. Adını sanını duymadığımız insanlar çıkıyor, o olacak bu olacak diye kitlemizi yönlendirmeye çalışıyor. Biz öyle mavi boncuk dağıtarak değil mücadeleyle bugünlere geldik. Mücadele bayrağını da böyle teslim edeceğiz” diye konuştu.

EYT teklifinin Meclis’te komisyon ve genel kurul gündemine ne zaman geleceğinin hala belirsiz olduğunu ve konuyla ilgili farklı farklı açıklamaların geldiğini ifade eden Özüpak, temkinli bir bekleyiş içinde olduklarını kaydetti.

EYT mücadelesine son vermeyeceklerini, şu anki süreci sosyal medyadan yürüttklerini belirten Özüpak, “İcra makamı bu teklifi er ya da geç getirecektir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.