SON DAKİKA
Hava Durumu

#Bursaspor

Söz Bursa - Bursaspor haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Bursaspor haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Mali Müşavirlerden Bursaspor’a destek çağrısı Haber

Mali Müşavirlerden Bursaspor’a destek çağrısı

Bursa Akademik Odalar Birliği binasında düzenlenen toplantıda; Bursaspor’un son yıllarda yaşadığı başarısızlıklar sebebiyle eleştirildiğini ve kulübün bulunduğu yeri hak edip etmediği tartışmalarının yaşandığını söyleyerek konuşmasına başlayan BSMMMO Başkanı Hüseyin Halil, “Trabzonspor’un ardından Anadolu devrimini gerçekleştiren ikinci kulüp olarak Süper Lig’de şampiyonluğu elde ederek, başarısını kanıtlayan Bursasporumuzun geçmişteki başarıları ve Türk futboluna yaptığı katkılar asla göz ardı edilmemelidir” dedi. “7’DEN 70’E HERKES SORUMLU” Yeşil beyazlı takımın başarısının sadece futbolcu ya da teknik adamlarla olmayacağına vurgu yapan Başkan Halil şöyle devam etti: “Bilinmelidir ki; Bursasporumuzun başarısı, futbolcular ve teknik ekip ile birlikte; şehirdeki tüm dinamiklerin de kulübe destekleri ile mümkündür. Bu bağlamda; taraftarından kamu kurumlarına, bakanlarımızdan milletvekillerimize, başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediyelerimize, akademik odalara ve sivil toplum kuruluşlarına, iş dünyasının değerli temsilcilerine kadar 7’den 70’e her birimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Bursaspor’umuzun mutlak başarısı ve potansiyelini gerçekleştirebilmesi; tüm bu kesimlerin desteğini esirgememesi ile mümkün olacaktır.” FARKINDALIK HAREKETİ Bursaspor’a gönül vermiş herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini de ifade eden Hüseyin Halil şu çağrıyı yaptı: “Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak; bugün burada bu toplantımızla; Bursa kamuoyunun yanı sıra, aynı çatı altında hizmet verdiğimiz akademik odalarımız adına da bir farkındalık hareketi başlatmış bulunuyoruz… Her bir akademik odamızı Bursaspor’umuza katkı vermeye davet ediyoruz.” Başkan Halil BSMMMO olarak Bursaspor’a bağış kampanyası başlattıklarını ifade ederek konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bizler; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu ve tüm kurul üyeleri olarak, yeşil timsahımızın yanındayız ve Bursaspor’umuzun kuruluş yılı olan bin 963’er TL’sini başarılarını özlemle beklediğimiz kulübümüze bağışlıyoruz. Bağış kampanyamız 11 Haziran 2024 Salı gününe kadar devam edecek olup; bağış yapan tüm meslektaşlarımızın isim listesini oda web sitemizden paylaşacağız.”

Salih Fındıkkaya: "Bursaspor altyapısı, Türkiye’nin 1 numarasıdır" Haber

Salih Fındıkkaya: "Bursaspor altyapısı, Türkiye’nin 1 numarasıdır"

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Fındıkkaya ve Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Okan Yılmaz, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Yeşil-beyazlıların zorlu süreçten geçtiğini ama atlatacaklarını söyleyen Okan Yılmaz, "Sezon başı bana bu görev teklif edildiğinde altyapıda ve zaman zaman A takımda forvet oyuncularını çalıştırıyordum. Bütün antrenör ekibime, oyuncu ekibime bu zorlu süreçte güzel işler başardığımız için çok teşekkür ediyorum. Göreve gelirken benim antrenör arkadaşlarımdan istediğim tek şey başarıya odaklanmamaları ve baskı altında olmamalarıydı. Onlardan beklentim Bursaspor’a layık oyuncuları yetiştirmeleriydi. Futsal Milli Takımı dahil 19 tane oyuncumuzu milli takımlara gönderdik. 18’den fazla da A takıma oyuncu gönderdik. Oyuncu bazında hedeflerimizi gerçekleştirdik. Bütün yaş gruplarında başarılı olduk. Özellikle 17 yaş grubumuz şampiyon olarak bize çok büyük gurur yaşattı. U19 takımımızda son haftaya kadar lige yükselme içerisindeydi ama Bursaspor’a oyuncu verebilmek için 19 takımını feda ettik çünkü bizim için asıl olan Bursaspor A Takımı’dır" şeklinde konuştu. Bursaspor altyapısı Türkiye’nin 1 numarası olduğunu vurgulayan Salih Fındıkkaya ise, "Böyle bir organizasyonda bir araya gelmek çok güzel oldu. Ben öncelikle bana bu görevi layık gördükleri için Sinan Bür Başkanım ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz 4 ay içinde muazzam işler yaptık. Okan Yılmaz ile beraber çok güzel zamanlar geçirdik ve aile gibi olduk. Bursasporlu olmak fedakarlık yapmak demektir. Burada önemli olan hiç bir beklenti olmadan görev yapabilmektir. Bursaspor altyapısı Türkiye’nin 1 numarasıdır. U14 grubundan U17 grubuna kadar gerçekten çok yetenekli ve pırıl pırıl gençlerimiz mevcut. Bunları da en kısa zamanda A takım için hazırlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Levent Dönertaş, Bursaspor başkan aday adaylığından çekildiğini açıkladı Haber

Levent Dönertaş, Bursaspor başkan aday adaylığından çekildiğini açıkladı

Bursaspor başkan aday adaylığından çekilen Levent Dönertaş’ın açıklaması şu şekilde: “Bildiğiniz gibi Bursaspor’umuzun son dönemlerde yaşadığı sıkıntıyı hep birlikte üzülerek takip etmekteyiz. Bu kongre döneminde 3. Lig’e düşen ve borç batağına sürüklenmiş bulunan kulübümüzün bu durumu siz değeri dostlarım gibi beni de derinden etkilemiş olduğu aşikardır. Bu düşünce ile nadide kulübümüze neler yapabilirim, ne gibi katkılar sağlayabilirim düşüncesi ile malumunuz üzere Bursaspor Kulübü başkanlığına aday adayı oldum. Geldiğimiz bu süreçte gerek mevcut Bursaspor yönetimine, Divan Kurulu Başkanım ve değerli üyelerine, Sicil Kurulu’nun değerli başkan ve üyelerine göstermiş oldukları yakınlık, ilgi alaka nedeni ile sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bildiğiniz üzere ben dahil iki aday adayı daha başkanlığa takip olmuştur. Başkan adaylarından sayın Enes Çelik ve ekibinin gerek vizyon, gerek yönetimsel yaklaşım, gerekse Bursa kamuoyu içerisinde çok daha fazla bir konsensus yakalayabilecekleri, Bursa’mızın değeri Bursaspor’umuzu bulunduğu kaos ortamından Büyükşehir Belediye Başkanım Mustafa Bozbey’in de katkıları ile tekrar o muhteşem günlere, zaferlere taşıyacaklarına olan inanç ve düşünceler ile çıkmış bulduğum Bursaspor Kulüp başkanlığı gibi onu ve gurur verici bu görevden sayın başkan adayım Enes Çelik lehine çekiliyorum. Kendisine ve ekibine olan inancım sonsuz olup, bu zor ama bir o kadar da gurur ve onur verici görevde başarılar diliyorum. Enes başkanım yolunuz açık, zaferleriniz bol olsun.”

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.