SON DAKİKA
Hava Durumu

Doruk Sağlık Grubu Bursa’da ilki gerçekleştirdi

Doruk Sağlık Grubu Nilüfer Hastanesi hekimlerinden Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Kamran Aliyev, herhangi bir kesi yapmadan uyguladığı akciğer ameliyatı ile Bursa’da bir ilke imza attı

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 12:07
Kaynak: Bülten
Doruk Sağlık Grubu Bursa’da ilki gerçekleştirdi

Bursa’nın köklü sağlık kuruluşlarından Doruk Sağlık Grubu, yaptığı uygulamalarla sağlıkta öncü olmaya devam ediyor. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Kamran Aliyev, akciğer dokusu kalınlaşması olarak bilinen akciğer interstisyel hastalıkları tanısında  uyguladığı operasyon yöntemiyle Bursa’da bir ilki gerçekleştirdi. Daha öncesinde açık ya da kapalı olarak yapılan ameliyatlarda uygulanan kesi işlemi, bu ameliyatta ağız ya da burundan bronkoskop ile özel kriyo cihazla girilerek yapılan dondurma işlemi sayesinde yapıldı.

Doruk Sağlık Grubu Nilüfer Hastanesi’nde yapılan ameliyatla Bursa’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Op. Dr. Kamran Aliyev, “Bu hastalıkta akciğer dokusu esnekliğini kaybettiği için gaz alışverişi bozuluyor. İlk olarak hastalığın teşhisini koyarak tedavi yöntemini belirledik. Daha öncesinde bu ameliyatlar açık ya da kapalı olarak kamera yardımı ile kesi yapılarak gerçekleştiriyordu. Biz ise nefes yollarından akciğere ulaşarak özel cihazlarla dondurma işlemi yapıp operasyonu gerçekleştirdik” dedi.

Geçirdiği operasyon sonrasında eski sağlığına kavuştuğuna söyleyen 60 yaşındaki Hasan Özkan ise ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Kamran Aliyev ve Doruk Sağlık Grubu Nilüfer Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederek, “Göğüs ağrısı ve öksürük şikayetleri nedeniyle gittiğim başka hastanelerde tam olarak hangi hastalık olduğu söylenemedi. En son Doruk Hastanesi’nde değerli doktorum Kamran Aliyev’in yaptığı ameliyat sonrası sağlık sorunum  tam anlamıyla açıklığa kavuştuğunu söyleyebilirim” diye konuştu.

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.