SON DAKİKA
Hava Durumu

Gölgemizi kovalarken duvara toslamak!

Yazının Giriş Tarihi: 09.06.2022 08:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.06.2022 08:57

Ekonomide işler bir türlü iyiye gitmiyor,

Veya siz isterseniz iyi gitmesine izin verilmiyor deyin, ama insanlar gerçekten zor durumdalar, Sayın Bakanın altı aylık uyuyup/uyanma süresi de bitmek üzere.

TC Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı maalesef Türk parasının değer kaybetmesini engelleyemediler ve engelleyebilecekleri hakkında bir ışık da görünmüyor.

Bakanının gözlerindeki ışık, günlük hayatımıza yansımadı, dolarizasyon ile birlikte zamlar da hızla devam ediyor.

Sayın Bakanın yeni ifadesiyle, uygulanan ekonomik politikalar;

Dar gelirli çalışanları, çiftçi, köylü ve emeklileri daha da fakirleştirirken, ülke nüfusuna oranla küçük bir kesimin zenginleşmesine neden olmaktadır.

Bu, sürdürülebilir bir durum değildir,

Ülkemizde enflasyonun olmadığı, fiili bir hayat pahalılığının olduğu şeklindeki yeni tanımlamalar ve tarifler, canı yanan ve geçim sıkıntısı çeken kitleleri derinden üzmektedir.

Acilen; fiyatların sabitleneceği en azından artış oran ve sürelerinin düzenleneceği ve insanımızın alım gücünü artıracak politikaların uygulanmaya başlanması son derece önemlidir.

Unutmayalım ki;

Kendi gölgenizi kovalayamazsınız, yakalayacağınızı sandığınız noktada duvara yaklaşmışsınız demektir. Yerde giden kovaladığınız gölge duvara yükselmiş, kucaklaşmak için sizi beklemektedir.

Toslamak kaçınılmadır.

Seçimler yaklaştı aman dikkat…

***

Bir adam düşünün ki;

Yıllardır Bursa ile özdeşleşmiş, Bursa'nın sembolü olmuş, filmlere ev sahipliği yapmış, Bursa'nın tanıtımında önemli yeri olan, canım kırmızı teleferiği, her hangi bir revizyona bile almadan iptal edip, yerine estetikten yoksun ve son derece çirkin şimdiki kabinleri getiriyor.

Bursa kamuoyunda tık yok…

Bir adam düşünün ki;

Çocukluk hayalim diyerek, şehir içini köstebek yuvasına çevirip, güzergahındaki işyerlerinin işlevselliğini yok eden, İpek Böceği denen bir ucubeyi, şehrin en merkezi bölgesine salıveriyor.

Bursa kamuoyunda tık yok…

Bir adam düşünün ki;

Anadolu’nun çıkardığı ikinci şampiyon takımın genel kurullarına fütursuzca müdahale edip, kulübe büyük zararlar veren kişiler adına, daha seçimler yapılmadan tarafını açıkça belli ediyor. Bursaspor’un bugünkü durumundan, en az o başkanlar ve yönetimler kadar, kendisi de sorumludur.

Bursa kamuoyunda tık yok…

Yine bir adam düşünün ki;

Atatürk stadyumunun yıkılışı, yeni stadyumun yer tespiti ve finansmanı aşamasında, ısrar ve inadını sürdürüp, Bursa'nın, Bursaspor’un ve Bursalıların vebaline giriyor.

Bursa kamuoyunda yine tık yok, derken görevden alınıyor ama yaptığı tahribat maalesef Bursalıların sırtında kalıyor.

En çok da Bursaspor, Atatürk stadyumu ve Teleferik konusunda üzülüyorum.

Ha, bir de o kişinin hiçbir şey olmamış gibi, yeniden yeşil beyaz kravatını takıp ortalıklarda dolaşmasına şaşırıyorum.

SÖZ:

Tecrübe kitapta yazmaz, yaşamak gerekir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.