SON DAKİKA
Hava Durumu

Koç burcunda tam güneş tutulması ve burçlara etkisi

Yazının Giriş Tarihi: 07.04.2024 22:32
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.04.2024 22:32

Güneş tutulmalarında, Ay Güneş’i örter. Bu örtülme tam, parçalı veya halkalı şekillerde olabilir.

8 Nisan’da Koç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan tutulmayı ‘Tam tutulma’ olarak deneyimleyeceğiz.

Etkisini oldukça yoğun hissettireceğini tahmin edebiliriz.

Ülkemizden izlenemeyecek olan bu tutulma Kanada, Meksika ve ABD’den gözlemlenecek.

Tutulmanın gözlenebildiği yerler en çok etkilenecek bölgeleri bize işaret eder. (Örneğin Türkiye’den net olarak izlediğimiz 11 Ağustos 1999 Güneş tutulmasının hemen akabinde deprem afetini yaşadık.)

Tutulma başlamadan 15-20 gün önce etkisi başlar ve bittikten sonra da 15-20 gün etkisi devam eder.

Bununla da kalmaz, yaklaşık olarak 1 yıllık zaman diliminde gezegen transit açılarıyla tetiklendikçe, olay getirmesi ihtimaller dâhilindedir.

Tutulma Koç burcunda olduğundan, yeni bir olayı başlatma, öncülük etme, harekete geçme, askeri konular, savaşmak, kendi kendine hukuk yaratmak, agresyon, iletişimde sert bir dil, girişimlerde anilik, hızlılık ve dürtüsellik söz konusu olabilir.

Merkür Retrosu bu tutulmanın eşlikçisi olduğundan, eski bir olguyu yeniden formatlayıp gündeme getirme, tekrar tekrar aynı deneyimleri yaşatma gibi etkileri olabilir.

Chiron ve Merkür’ün bir arada bulunması hasarlar, kazaları da düşündürür.

KAD’ın tutulmaya eşlik etmesi, toplulukları ilgilendiren yeni bir deneyim olduğunu da söyleyebiliriz.

Güneş’in Ay tarafından örtünüyor olması ülke liderlerinin hastalıklarını, adaptasyon sorunlarının da işaretçisi olabilir.

Tutulmanın 6. evde gerçekleşiyor olması günlük rutinler, iş koşulları, hastalıklarla ilgili koşulları, ülkenin kolluk kuvvetlerini, belediyeleri, evcil hayvanları işaret eder. Anti yasal olarak 11. eve yansımasından dolayı da topluluklar ve gruplar, hizmet sektörü ve sağlık camiasını işaret eder.

Dispozitör Mars’ın Balık burcunda Satürn ile kavuşuyor olması ise büyük sistem kararları, müdahaleye açık olmayacak, kontrolsüz bir şekilde ilerlemeyi de işaret eder. Müdahalesizlik, eylemsizlik gibi de çalışabilir.

Tutulmanın yükseleninde bulunan Akrep burcu, koparıp atmak, krizler deneyimleyerek hayatta kalmanın nasıl başarılacağını öğreneceğimiz bir tutulma diyebiliriz.

***

Yükselen burçlara göre tutulmanın etkileri:

Koç burcu: Tutulmaya ev sahipliği yapan Koç burçları, genel motivasyonları, sağlıkları, dış görünüşleriyle ilgili değişimler, yenilikler yapmak isteyebilir. Çocuklar, aşk, borsa, hobiler konusunda ani ve büyük olaylar getirebilir. Mars Satürn kavuşumunu 12. evden alacakları için eyleme geçip geçmeme konusunda kararsızlıklar yaşayabilirler. Kardeşler, yakın çevre, trafik, kısa seyahatlerle ilgili eski konular, tekrarlar ve girişimler gündeme gelebilir. Can sıkıcı iletişim şeklinden uzak durulmalıdır.

Boğa burcu: Bu tutulmayı 12. evinden almaktadır. İzole kalmayı tercih edip yeni girişimleri için hazırlık, plan program yapabilir. Hastaneler ve kapalı alanlarda gündemi olabilir, Gizli saklı bir takım konular önüne düşebilir. Ev, yuva, taşınmazlar, aile konularında ani ve büyük olaylar yaşaması ihtimalken para ve öz değer konularında da tekrarlar ve girişimler söz konusu olabilir. Mars Satürn kavuşumunu topluluklar, arkadaşlar ve hayaller, gelecek hedefleri evinden almaktadır. Bu ev, konularında harekete geçmek ve sistem kurmak üzerine çalışacaktır.

İkizler burcu: Sosyal gruplar, arkadaşlar, sendikalar, kalabalıklar arasında bulunabilir. Gelecek hedefleri ve hayalleri için bir takım girişim ve değişimler söz konusu olabilir. İletişim şekline ve diline dikkat etmeli. Ani ve büyük olaylar yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşular, eğitim ve trafik, seyahatler gelebilir. Kişi bu konuları yücelte de bilir. Mars Satürn kavuşumunu 10. evinden alacak statü değişimi, kariyer, topluluklar önünde gözükme konusunda harekete geçip, sistem kurması yönünde karar vermesi gerekebilir.

Yengeç burcu: Toplumda görünürlük, statü, kariyer evinden bu tutulmayı karşılayacaklar. Para kazanımları ve öz değer konularını yüceltebilirler ya da ani ve büyük olaylar getirebilir. Mars Satürn kavuşumunu 9. evden alacaklarından gelecek hedefleri için eyleme geçip sistem kurmaları gerekebilir.

Aslan burcu: Yurtdışı, yabancılar, akademik kariyer, eğitimler, toplantılar, dinsel temalar, uzak seyahatler, uzak akrabalarla ilgili alanlarda; değişim ve girişim kararları verebilir. Tutulmanın evinde tam yüceltildiği bir alanda olduğundan bu evle ilgili yapılan girişimlerde olumlu değişimler söz konusu olabilir. Topluluklar, gruplar, derneklerle ilgili tekrar eden iletişimler söz konusu olabilir. Mars Satürn kavuşumunu para çıkış evinden almaktadır. Bu evle ilgili sistem kurup eyleme geçmesi gerekebilir.

Başak burcu: Bir takım krizli dönüşümler getirebilir. Nafakalar, vergiler, miraslar, krediler ve operasyonlar. Güneş’in yücelimden geldiği 12. evden dolayı hastane ve kapalı alanlarla ilgili ani ve büyük olaylar da verebilir. Mars Satürn kavuşumunu ilişkiler ve ortaklıklar, açık düşmanlar, evini alacaklar için ev konularında eyleme geçmek, sistem kurmak gerekebilir.

Terazi burcu: Tutulmayı 7. evden alan Terazi burçları eş, partner, ortaklık konularında yeni deneyim ve değişimler yaşayabilir. Topluluklardan, gruplardan ani ve büyük olaylar getirebilir, eş ve partner gözünde yüceltebilir. Mars Satürn kavuşumunu iş koşulları, günlük rutinleri ve hastalıklar evinden almaktadır. Bu ev konularında sistem kurup harekete geçmesi gerekebilir.

Akrep burcu: Günlük rutinler, iş koşulları, en çok enerjisini harcadığı alanlar, hastalıklar, evcil hayvanlar, altında çalışanlar gibi konularda yeni deneyim ve değişiklikler olasıdır. Kariyer, statü, toplumda görünürlükle ilgili ani ve büyük olaylar gelebilir, bunları kişi gözünde yüceltebilir. Mars Satürn kavuşumunu aşk, çocuklar, hobiler ve sanat, yaratıcılık konularında almaktadır bu konularla ilgili harekete geçip sistem kurması gerekebilir.

Yay burcu: Aşk, hobiler, eğlence, sanat, çocuklar, spor, kendini göstermek, borsa gibi alanlarda değişimler ve yeni girişimler söz konusu olabilir. Mars Satürn kavuşumunu aile, yuva, taşınmazlar, ev konularından alacak olan Yay burçları bu alanlarda harekete geçmek ve sistem kurmak için çalışması gerekebilir. Yurtdışı, uzak yerler, akademik kariyer, yüksek hedefler, din, felsefe, hayat görüşü, eşin kardeşleri konularını gözünde yüceltebilir veya ani ve büyük olaylar bu alanlardan gelebilir.

Oğlak burcu: Aile, yuva, atalar-kökler, ebeveynler, başlangıç ve bitişler ayrıca içinde yaşadığımız mülk konularında değişimler ve yeni girişimler verebilir. Mars Satürn kavuşumunu kardeşler, trafik, seyahatler, eğitimler, yakın çevre, akrabalar, komşular, yaşam alanları, adaptasyon konularında harekete geçip, sistem kurmaları gerekebilir. Vergiler, borçlar, nafakalar, dışardan gelen paralar, operasyon konuları kişinin hayatına ani ve büyük bir olay gelebilir. Bu konuları gözünde çok fazla büyütebilir de.   

Kova burcu: Yakın çevre, komşu, kardeşler, akrabalar, trafik, eğitimler, kısa seyahatler konusunda değişimler ve geni girişimler söz konusu olabilir. Mars Satürn kavuşumunu para ve öz değer konularını içeren 2. evden alacak olan kova burçları bu evle ilgili bir takım hareket ve sistem değişiklikleri yapabilir. Eş, ortak ve açık düşmanlar evinden ani büyük olaylar gelebilir, bunlarla ilgili alandaki kişileri yüceltebilir.

Balık burcu: Parayla ilgili konularda yeni girişim ve değişiklikler söz konusu olabilir. Yeni para kazanma yolları gelebilir. Mars Satürn kavuşumunu 1. evden alan balık burçları motivasyonları, sağlığı ve dış görünüşü için enerjisini harcayıp, sistem kurması gerekebilir. İş koşulları, günlük rutinler, hastalıklarla ilgili olayları gözünde çok büyütebilir ya da ani ve büyük olaylar saydığım ilgili konularla gelebilir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.