SON DAKİKA
Hava Durumu

Yüksek Enerjili Yay Dolunayı

Yazının Giriş Tarihi: 21.05.2024 16:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 16:11

23 Mayıs 2024 tarihinde Bursa’ya göre çıkartılan haritada saat 16:53’te Yay Burcu’nda bir “Dolunay” gerçekleşecek.

“Ay yüzünün tamamının dünyadan bakıldığında “Güneş” tarafından aydınlatıldığı zaman dilimidir dolunaylar…

Yılda ortalama 12 kez gözlemlenir, bu sayı bazı yıllarda 13’e çıkabilir. 

Geçmiş kültürlerde dolunaylar uğursuz olarak kabul edilmiş, akıl hastalıklarına neden olduğu, normal insanları bile kurt adamlara dönüştürdüğünden bahsedilmiştir.

Günümüzde durum oldukça farklılaştı.

“Yay” burcunun genel temalarına bakıldığında;

“Büyüme gelişme fırsatları, derinleşme, yayılma, yurtdışı, yabancılar, göçmenler, uçaklar, gemiler, uzaklar, çoklukla, genellikle, din adamları, akademisyenler, hukukla, doğal afetlerle, ordular, işgallerle” bağdaştırırız.

 

Dolunay’ın ülkemiz ve dünyaya etkilerine bakıldığında, yüksek ve krizli bir enerjiyi öngörebiliriz. Bunlar belki de tüm dünyada taşların yerine oturması için gerekli olan yüksek enerjiyi barındırıyor. Jüpiter ve Venüs için genel olarak daha yumuşak konulardan bahsedilse de “düalistik doğanın her şey zıddıyla bütündür” tanımından yola çıkıldığında bu Dolunay’da zıddıyla çalışacak tahminini yapabiliriz.  

Yükselende “Terazi” burcunun bulunmasından dolayı denge, adalet, uyum arayışı, savaş, diplomasi konularının gündemde olabileceğini işaret eder.

Jüpiter’in, Venüs ve Uranüs ile “Boğa” burcunda son derecelerinde; krizleri ve kaotik olayları anlatan 8. evde kavuşum halinde olması; astrolojide talihsiz olarak kabul edilen “Algol” sabit yıldızının da bu kavuşuma eşlik etmesi, Jüpiter’in yanık pozisyonu, antisyasal olarak da 11. eve yansıyor olması, ‘Güneş’in Plüton ile açısının hali hazırda “orb” dahilinde devam ediyor olması ve Plüton’un tutulma derecesinde seyretmesine bağlı olarak;

 

-Yükselerek devam eden kredi ve borçlanmanın büyük bir olayın patlak vermesiyle ya da herhangi bir karşı çıkma hareketine bağlı olarak şimşek etkisinde yeni kararlar alınmasına, bazı konuların daha fazla aydınlığa kavuşmasına neden olabilir. Özellikle somut değerlerde, para piyasalarında, emlak ve toprak konularında yeni kararlar söz konusu olabilir.

 

-Birikmiş olan enerjisinin birden patlak vermesinden dolayı gerçekleşebilecek afetler de söz konusu olabilir.

 

-Uçak, gemi kazaları söz konusu olabilir.

 

-Dolunay’ın yükseleninde Terazi burcunun bulunmasından dolayı ortak tema olarak savaş, işgal ve ordulardan bahsedebiliriz.

 

-Göçmenlerin yabancıların yaratabileceği krizlerden getirmesi ihtimaller dahilindedir.

 

Tüm dünyanın ve ülkemize olumlu gelişmeler getirmesi dileğiyle…

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.