SON DAKİKA
Hava Durumu

Çekirge Meydan Projesi 

Yazının Giriş Tarihi: 10.04.2022 14:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.04.2022 02:20

Çekirge Meydan Projesi veya; başka bir bakış açısıyla Çekirge Ulaşım Projesi.... 
Osmangazi Belediye Başkanlığının şehrimizin tüm dinamiklerini ve bölge halkının isteklerini de işin içine kattığı heyecan uyandıran proje.
Proje için mimarlar arasında yarışma düzenlenirken, değişik bir uygulamaya gidilerek dereceye giremeyen projelerden faydalı olacak öneriler uygulama projesine dahil edildi.
İlgili teknik odaların, kişilerin, tek tek meclis üyelerinin, parti gruplarının ve bölge halkının istek, öneri ve eleştirilerileri dikkate alınarak "ben yaptım oldu" mantığı yerine katılımcı bir yol izlendi.
Buraya kadar her şey çok güzel.
Şimdi sıra icraata geçmede.
Çünkü epey süredir beklenti içinde Bursa kamuoyu ve bölge halkı. 

Evet, uzun ve zor bir proje.
Hem malî hem de fiziki açıdan. Fakat bittiğinde Osmangazi ve Bursa’mıza değer katacak, özellikle ulaşım açısından bölgeyi rahatlatacak bir uygulama.
Geçmiş dönemde meclis oturumlarında defalarca ifade ettiğim şekilde Osmangazi Belediye Başkanlığı bir yerinden bu çalışmaya başlamalıdır.

Başlanan iş bitmiştir yaklaşımıyla gelecek dönemlerde projenin hayata geçmesi sağlanmalıdır. Biliriz ki devlette devamlılık esastır.

Panoramik Müze, başlanan Osmangazi Kent Meydanı Projesi gibi Çekirge Meydan Projesi de bitirilmesi gereken ve de Başkan Mustafa Dündar'ın 3’üncü başkanlık dönemine imzasını bırakacağı eserdir.
Mali tablo ve bütçe olanakları sebep gösterilerek uygulama ertelenirse tüm çalışmalar arşiv niteliğinde kalacaktır.
Hiç olmaz ise 1’nci Murat Hüdavendigar Camii kamulaştırma marifetiyle tamamen ortaya çıkarılarak ilk çalışma başlatılabilir. 
Veya meydanın ortasında bulunan bina kütlesi kamulaştırılarak genişlemeye gidilebilir. 
Gerekli olan sadece irade beyanı ve isteğidir.
10 yıllık meclis üyeliği tecrübeme dayanarak ve de geçtiğimiz Kasım ayında kabul edilen yaklaşık 900 milyon TL'lik 2022 yili bütçeye istinaden ifade etmek gerekirse; Osmangazi Belediye Başkanlığının bu projeyi başlatacak kabiliyet ve gücü vardır.
Bekleyip, göreceğiz demeyeceğim bu kez. 
Bir an önce başlanmalıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.