SON DAKİKA
Hava Durumu

18’de 18 iddiası!

Yazının Giriş Tarihi: 10.02.2024 19:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.02.2024 19:10

Avukat Mustafa Dündar…

“Batı Trakya” kimliğiyle özdeşleşen, Bursa siyasetinin önemli bir aktörü.

AK Parti’nin kurulduğu günden beri, Bursa siyaset vitrinindeki önemli isimlerinden biri oldu.

2002’de milletvekilliğine, sonrasında 2009, 2014 ve 2019’da üst üste üç dönem Osmangazi Belediye Başkanlığı’na seçildi.

Ve şimdi partisi 3 dönem kuralını göz ardı edip, O’nu 4. kez Osmangazi Belediye Başkan adayı olarak ilan etti.

Dündar, adaylığı kesinleştikten sonra Mövenpick Hotel’de basın mensuplarıyla buluştu…

Daveti meslektaşımız Tuna Çam yapınca, haliyle buluşmaya Bursa basını ve ajanslar yoğun katılım gösterdi. Sevgili doktorum Mete Ekşioğlu’nun programıyla ideal bir kiloya kavuşan Mustafa Dündar, konuşmasında 15 yıllık başkanlığının deneyim ve bilgi birikimiyle Osmangazi’ye nasıl bir pencereden baktığını anlattı.

Hemen belirtmem gerekiyor ki;

İlkokulu Yunanistan’da bitirip, henüz 11 yaşındayken geldiği Anavatan Türkiye’de orta, lise ve üniversite eğitimini tamamlayan Dündar, tarihten gelen “ideolojik” duruşundan asla taviz vermedi.

Bu konuda fikir sahibi olmak için Başkan Dündar döneminde Osmangazi Belediyesi tarafından basımı yapılan onlarca kitabın konu ve içeriğine bakmanız yeterli.

Toplantıya dönecek olursak; özetle dedi ki Dündar:

“Seçilirsem yeni dönemde de tarihi miras gibi kentsel dönüşüm projeleriyle Osmangazi’yi ihya etmeye devam edeceğim.”

Ve kentsel dönüşüme yönelik ideolojik bakışını Hisar örneğiyle anlatırken şu cümleleri sarf etti:

“Avrupa’nın villasını, komünizmin de sosyal konutlarını apartman olarak alıp getirmişiz. Oysa bu yapı kültürü bizim geleneklerimizle uymuyor!”

Haksız mı?

Değil tabi ki!

Şu memlekette Batıcılık için her şeyi feda ettik, sosyalizme methiyeler dizdik, Arap kültürüne âşık olduk ama bir kendimiz olamadık!

O yüzden olsa gerek ne yaşam tarzımız ne de şehirlerimiz bize benziyor!

***

 

“18’DE 18 YAPACAĞIZ”

Şu an için Bursa’da tüm teşkilatlarıyla sahaya inen tek parti MHP…

Bu gerçeği MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman’ın il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında da hissettik.

Yanına;

Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, İl Başkanı Muhammet Tekin, MHP’nin üretken belediyecilik modelini geçen 5 yıllık sürede başarıyla uygulayan Yenişehir Belediye Başkanı ve Adayı Davut Aydın, Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci’yi alan Büyükataman, Cumhur İttifakı’nın Bursa’da sandıktan yine zaferle çıkacağını iddia etti.

İl ve İlçe yöneticileri, kadın kolları ve basının büyük ilgi gösterdiği, partililerin caddeye taşması nedeniyle trafiğin aksadığı toplantıda Büyükataman, önce partisinin kuruluş yıl dönümüne dair duygularını paylaştı:

“Milliyetçi Hareket Partisi, 55 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sarsılmayan bir inanç, kutlu bir irade ‘ilk günkü azim ve kararlılık, bitmeyen gurur ve onurla ezelden, ebede’ kadar siyaset sahnesindeki mücadelesini sürdürmeye devam edecektir. 9 Şubat 2024 itibarıyla 55. yıldönümünü kutladığımız partimizin nice 55 yıllarda da Türkiye’nin güvencesi olacağına olan inancımızla bir kere daha haykırıyoruz: Üç Hilâl inmez, Türkiye düşmez.”

***

Devamında CHP’li belediyelere yüklenen Büyükataman, 31 Mart’ta Türk Milletinin yine “bekayı hedef alanlara, menfaatperestlere, yabancı başkentlerden ‘aferin’ bekleyenlere, Türkiye’yi kuşatma altına almak isteyenlere, Kandil’den oy dilenenlere” geçit vermeyeceğini söyledi.

Seçim sonucuna ilişkin iddiasını da şu cümlelerle ifade etti:

“Cumhur İttifakı’nın tek düşüncesi Türk milleti, tek sevdası Türkiye Cumhuriyeti’dir. İşte bu inançla ve kararlılıkla Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart’a, ‘Ayırmadan, Ayrışmadan, Türkiye İçin Canla Başla’ hazırlanmaktadır.

Bu süreçte Bursa’mızda da Cumhur İttifakı’nın zaferi için Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları tam kadro sahada olacaktır.

Bursa’nın 17 ilçesinde ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde birlikte kazanmak için büyük bir uyumla ve azimle ‘Bursa Bizim, Türkiye Hepimizin’ şiarıyla çalışacak ve ‘Birliğin Gücüyle Herkes İçin Herkese Göre Belediye’ diyerek başaracağız.

Cumhur İttifakı olarak başta Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Adayımız Alinur Aktaş olmak üzere 17 ilçedeki adaylarımızın tamamına güveniyoruz. Birlikte kazanmak, Bursa’ya ve Türkiye’ye kazandırmak için yola çıkan Cumhur İttifakı’nın 18 adayına da inanıyor ve net bir şekilde destekliyoruz.

Bu süreçte tüm adaylarımızla ve parti teşkilatlarımızla birlikte, ayrışmaya geçit vermeden, omuz omuza, birlik ve uyum içerisinde yorulmadan çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın…

Cumhur İttifakı Bursa’da 18’de 18 yapacak; Bursa kazanacak, Cumhur İttifakı kazanacak ve hep birlikte Türkiye kazanacak.”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.