SON DAKİKA
Hava Durumu

Su kirlendi, çiçek soldu!

Yazının Giriş Tarihi: 07.03.2024 15:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 15:11

Belediye başkan adayları, ramazan öncesi projelerini bir an önce kamuoyuyla paylaşmak üzere harekete geçince; peş peşe veya aynı saatlere denk gelen toplantı ve buluşmaları izlemek kolay olmuyor.

Haliyle tercih yapmak zorunda kalıyorsunuz…

Dolayısıyla bu baş döndürücü seçim trafiğinde katıldığım iki programa dair izlenimlerimi aktarmak istiyorum.

Bu programlardan ilki, Bursa Ülküm Eğitim Vakfı ve Ülküm Eğitim Kooperatifi’nce düzenlenen, Osmangazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Osmangazi belediye başkan adayı Mustafa Dündar’ın konuk edildiği geleneksel “Ülkü Sohbetleri” oldu.

Ülküm Eğitim Vakfı Başkanı Tevfik Topçu, Ülküm Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Aydın’ın ev sahipliğinde; vakfın Tahtakale’deki merkezinde düzenlenen programa MHP Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin, Osmangazi İlçe Başkanı Kerim Gürsel Çelebi’nin yanı sıra camianın kanaat önderleri de büyük ilgi gösterdi.

***

Peşinen söyleyeyim;

Katılımın bu kadar yüksek olmasının önemli sebebi davet sahibi Tevfik Topçu’nun camiadaki saygınlığı.

Karakteri, iletişimdeki başarısı ve duruşuyla Ülkücü/Milliyetçi camiada herkesin kalbine girmeyi başaran Topçu, öncelikle vakfın ve kooperatifin amacına işaret etti:

Her yaştan memleket evlatlarına barınma ve burs imkânı sunmak, Milli şuuru yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek, nihayetinde “Türk Milli Eğitim Sistemine” katkı sağlamak…

Ardından bir talebi dillendirdi Topçu:

Memleketin dört bir yanından Bursa’ya okumaya gelen evlatlarımız için bir yurt istiyoruz…

Nihayetinde Topçu’nun bu talebi karşılık da buldu…

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Bülent Hamdi Cingil, Cem Kürşad Hasanoğlu ve Erkan Albayrak’ın eşlik ettiği Dündar, 3 dönemdir ilçesinde yaptıklarını ve yeni döneme dair projelerini anlattıktan sonra şunu söyledi:

“İnşaallah seçimden sonra vakfımız ve kooperatifimiz yurt talebini yerine getireceğiz…”  

Bakalım Gümülcineli doğumlu Dündar, İskeçe doğumlu Topçu’nun şahsında “Ülkücü Camiaya” verdiği yurt sözünü tutacak mı?

Bekleyip göreceğiz…

***

İkinci durağımız Cumhur İttifakı Nilüfer Belediye Başkan Adayı Celil Çolak’ın projelerini anlattığı basın toplantısı oldu.

AK Parti yönetimlerinde görev alan, bir dönem Nilüfer İlçe Başkanlığı yapan Harita ve Kadastro Mühendisi Celil Çolak, dikkat çeken bir seçim çalışmasına imza atıyor!

Çolak, seçim kampanyasının başında isim ve parti logosu kullanmadan sadece “Değiştir” sloganıyla çıktığı açık hava reklamlarıyla Nilüfer’de büyük ilgi uyandırmayı başardı.

Çolak’a bu slogan tercihinin nedeni sorduk.

Dedi ki:

“Nilüfer berrak bir su idi. Bu berrak suyun üzerindeki çiçek ise endemik bir tür olan Nilüfer çiçeği idi. 25 yıl boyunca Nilüfer’i idare edenler hem suyumuzu kirlettiler hem de nilüfer çiçeğimizi soldurdular. Suyumuzu temizlemek, çiçeğimize can vermek için değişim şart…”

Ardından şu tespiti yaptı Çolak:

“Bu kirliliğin nedeni rant odaklı belediyecilik anlayışıdır. Bunu sadece ben söylemiyorum. Şu an CHP’nin adayı Şadi Özdemir de bunu söylüyor, aslında itiraf ediyor. Sayın Özdemir katıldığı bir programda diyor ki; ‘rant halkın yararına kullanılacak’. Demek ki bugüne kadar rant birilerinin cebine akmış. O birilerinin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz. Nilüfer’in rantını Nilüferliye sunmak, kamuya aktarmak için değişim şart diyoruz…”    

Bu arada Celil Çolak hem mühendisliği hem de Nilüfer’i tanıması nedeniyle ayakları yere basan, uygulanabilir birçok projesiyle göreve talip olmuş durumda.

Ulaşımdan eğitime, sosyal belediyecilikten kültür sanata özgün projeleriyle seçmenden oy isteyen Çolak’ın önemsediğim bir cümlesini de paylaşmak istiyorum:

“Nilüfer genelinde tarıma elverişli topraklarımızı korumak için her türlü tedbiri alacağız…”

Son olarak;

Birkaç cümleyle de olsa MHP Nilüfer İlçe Başkanı Levent Karakoç’a değinmek istiyorum…

Genel seçimlerde gösterdiği performansın ardından bu yerel seçimlerdeki saha çalışmaları bir kez daha gösterdi ki;

MHP Nilüfer’de yıllardır aradığı kanı Levent Karakoç ile bulmuş durumda…

Zor olan bir ilçede;

Her mahalleye, her sokağa girebilen, her kapıyı çalabilen, teşkilatlanmayı ilçe geneline yayan ve hepsinden önemlisi vatandaşla başarılı ve de sağlıklı bir iletişim kuran MHP İlçe Başkanı Levent Karakoç;

Cumhur İttifakı Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak’ı sahada yalnız bırakmıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.