SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP vizyonu ve düşündürdükleri

Yazının Giriş Tarihi: 04.12.2022 13:29
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.12.2022 13:37

"Efendiler!

Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.

Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi.

Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!"

(Mustafa Kemal Paşa 6 Mart 1922- TBMM Gizli Celse Zabıtları Cilt 17

Sayfa 6)

***

Yüzyıl önce yukardaki cümlelerle Türk Milletini uyaran Gazi Paşa, bugünleri görseydi, CHP'yi yönetenlerin kuruluş felsefesine tamamen zıt sergiledikleri politik tutuma ne derdi acaba?

Her sıkıştıklarında Atatürk zırhını kendilerine kalkan yapanlar,

Kendi beceriksizliklerini "Atatürk şöyle yapmıştı, bunu söylemişti" gibi saptırmalarla örtbas etmeye çalışanlar, görünen o ki devletimizin banisi Mustafa Kemal’in fikirlerinden zerrece nasiplenememişler.

Ne yazık ki;
O’nu ve ne yapmak istediğini hiç mi hiç anlayamamışlar...

Fırsat buldukları ilk anda mesela;

"Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz" gibi Ata'nın veciz sözlerine sığınanlar, bugün kendilerini ecnebi danışmanlara teslim etmişlerdir.

Özetle Atatürk olmasaydı hakikaten çırılçıplak ortada kalacak olanların son yedikleri herze, CHP'yi ecnebi danışmanlara teslim etmek olmuştur.

***

Kimi milliyet, kimi aidiyet bakımından Türk Milletine “yabancı” bu danışmanlar ise;

Kılıçdaroğlu'nun büyük umutlar bağlayarak günler öncesinden dikkat çektiği “3 Aralık 2022 Vizyon Toplantısı”na bizzat katılmaya dahi tenezzül etmediler.

Hadi ABD uzak, “oradan gelmek zahmetli” diyelim.

Kılıçdaroğlu'nun kendisine ekonomi konusunda danışmanlık yapacağını söylediği Merkez Bankası eski baş ekonomisti Prof. Hakan Kara ve Refet Gürkaynak dahi Ankara'dan İstanbul'a gelmek zahmetine katlanmamışlar. Birileri için son derece önemli olan bu toplantıya canlı yayın yoluyla katılmakla yetinmişlerdir.

Tam bir saygısızlık örneği, tam bir sömürgeci zihniyet tezahürü.

Gazi Paşa'nın kemikleri sızlıyordur şimdi!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.