SON DAKİKA
Hava Durumu

Alinur Aktaş yeni dönem projelerini açıkladı

Yazının Giriş Tarihi: 05.03.2024 16:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 16:31

Hafta sonu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Alinur Aktaş’ın projelerini açıkladığı toplantıdaydım.

Merinos AKKM’deki lansmana katılım oldukça fazlaydı.

Programa, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Recep Altepe, İş dünyası, STK’lar, belediye başkanları, parti yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Herkes oradaydı” demek doğru olur.

Sahne ve salon çok güzel hazırlanmış: Karşılama, düzen, yerleşim ve basın mensuplarına rahat çekim yapabilecekleri şekilde en ön sıraları vermeleri…

Organizasyonda her detay en ince ayrıntısına kadar çok güzel düşünülmüş.

***

Hologramla yapılan müthiş etkileyici bir sunumla başladı Alinur Aktaş.

Ardından sahnede göründü.

Bursalılara müjde üstüne müjde verdi.

Ulaşan Şehir, Dirençli Şehir, Yeşil ve Yaşanabilir Şehir, Üreten şehir, Yaşayan Şehir ve Yaşatan Şehir olmak üzere altı ana başlıkta projelerini anlattı.

Şehrin her noktasına, her insanına dokunan pek çok projesini paylaştı…

***

Herkes tarafından dillendirilen trafik yoğunluğu sorununa değinen Başkan Aktaş Bursa’nın bu sorununu çözmekte kararlı olduğunu belirtti.

Bağlantı yollarıyla, tüp geçitlerle, kavşaklarla, yeni metro hatlarıyla geliyor. Ayrıca 50 bin araçlık otopark yatırımıyla şehir nihayet rahatlayacak gözüküyor.

***

Aktaş, yeni dönemde emeklileri ve gençleri de unutmamış.

Emeklilerle ilgili hali hazırda su faturalarında, ulaşımda, belediye tesislerindeki hizmetlerde indirim uygulayan Başkan, şimdide emeklilere yılda 2 kez olmak üzere bin 500 TL’lik nakdi destek sağlayacak.

Gençlere de yıllık 5 bin TL’lik ‘’Genç Kart’’ desteği vereceklerini söyledi.

***

Bursalıların teveccühüyle 20 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Başkan Aktaş proje tanıtımının ardından da şunları söyledi:

“Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin evladıyım. Türkiye Cumhuriyeti’nin okullarında eğitim görmüş, bu aziz vatana ve aziz millete hizmet etmekten onur duyan bir kardeşinizim. Bizim Cumhuriyet sevgimizi, bayrak sevgimizi, vatan ve millet sevgimizi kimse sorgulayamaz. Hele hele terörün uzantılarıyla kapalı kapılar ardında iş tutan, bu aziz milleti yıllarca ötekileştirmiş, bu milletin mayasından, bu toprakların duasından nasibini almamışlar hiç sorgulayamaz. Bu işler hamasi nutuklar atma, algı oluşturma işleri değil. Bu işle dertleneceksin. Gece uykundan şehrinin bir derdiyle uyanıp, bir sorunu daha çözmenin çabasında olacaksın. Bu şehrin emeğine, doğasına, havasına, her kesimden insanına, tarihine ve tüm değerlerine, yeşiline, beyazına, şampiyonuna, Bursaspor’una aşık olacaksın ve sahip çıkacaksın. Biz sahip çıkacağız, biz! Beni artık çok iyi tanıyorsunuz. Bizim aşkımız da sevdamız da Bursa dedik. İşimiz Bursa, gücümüz Bursa dedik. Bu şehir için gece demedik, gündüz demedik canla başla gayret ettik. Bursa’yı Türkiye Yüzyılı’nda gerçek belediyecilik anlayışından koparmadan, Cumhur İttifakı çatısı altında çok daha güzel yarınlara taşımak için her alanda, her kesimden insanımıza dokunan ve şehrimize değer katacak projelerimizi sizlerin de teveccühüyle 1 Nisan’dan itibaren kollarımızı sıvayıp canla başla hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

***

Evet, Alinur Aktaş’ın projelerini tek yazıda anlatmak mümkün değil elbette

Bir başka yazımda devam edeceğim.

Özellikle şunu söylemeliyim ki;

Başkan Aktaş şimdiye kadar tam bir hizmet adamı olarak görev yaptı.

Heyecanından hiçbir şey kaybetmedi.

Muhteşem projeleriyle de Bursa’ya hizmete devam etmek istiyor.

1 Nisan’da tekrar seçilirse biz de projelerini yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.