SON DAKİKA
Hava Durumu

“Osmangazi’nin üzerindeki tozu kaldıracağız”

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2024 16:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 16:12

Osmangazi’de 3. kez CHP’den Belediye Başkan Adayı gösterilen Erkan Aydın, seçildiği takdirde gerçekleştirmek istediği projelerin tanıtım toplantısını Altınceylan’da yaptı.

Toplantıya CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Osmangazi Belediyesi Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Sunumda oldukça keyifli olan Erkan Aydın, samimi bir şekilde Osmangazi’nin sorunlarını ve yapmak istediklerini bizimle paylaştı.

İlk önceliği Bursa’nın deprem riski oldu.

Osmangazi’de Yunuseli Havaalanı ve Ziraat Parkı dışında bir toplanma yerinin olmadığını dile getirdi. Depreme ön hazırlık yapmanın, konteyner kentlerin oluşturulması ve akıllı şehircilikle Bursa'nın deprem gerçeğine hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Osmangazi’nin hava kirliliğinden bahsederek göreve geldiklerinde akıllı şehircilik uygulamasıyla yeşile ve çevreye önem vereceklerini, susuzluğa karşı yağmur sularını depolayacaklarını, güneş ve rüzgar enerjisinden yararlanarak maliyetsiz enerji üreteceklerini söyledi.

Başkan Aydın “Hedefimiz sıfır karbon’’ dedi.

Sosyal hizmet projelerine de değinen Erkan Aydın,

“Aynı zamanda israfı keseceğiz, o parayla kreş, emekli yardımı, emekli destekleri yapacağız. Köyleri geziyoruz. 4-5 kahveli olan yerler 1-2’ye düşmüş. Çay parası vermeye gücü olmayan insanlar var. Vakit geçirebilecekleri, sosyalleşebilecekleri alanlar yapıp, ikramlar ücretsiz olacak” şeklinde konuştu.

Gençlere çok önem verdiklerinin altını çizdi.  

Amatör spor kulüplerini destekleyeceklerini böylelikle gençlerin uyuşturucu bataklığına düşmesini engelleyeceklerini söyledi. Gençlere dünya mesleklerini tanıtmayı da amaçladıklarını ve bu doğrultuda çeşitli kurslar açacaklarını ifade etti.

Turizm hakkında konuşurken “Osmangazi’nin üzerindeki tozu kaldıracağız” diyen Başkan Aydın, “Osmangazi’de tarih, kültür ve medeniyet var. Bursa Kapalı Çarşı UNESCO listesinde. Turistlerin konaklama süreleri az. Biz bu süreyi 3-4 güne çıkartacağız” dedi.

Başkan Aydın Bursa’nın tarım alanında çok önemli bir şehir olduğunu söyleyerek, “Eskiden Bursa şeftalisi gelirdi akla şimdi Bursa siyah inciri geliyor, bu da devam etsin istiyoruz. Siyah inciri pazarlayacağız” açıklamasını yaptı.

Ayrıca Gazi Tarım A.Ş.nin kurulacağını, Gıda atıklarından kompost gübre yapılarak sokak hayvanlarına mama üreteceklerini de söyledi.

Erkan Aydın çok iddialı.

‘’Osmangazi’de bir değişim için yola çıktık’’ diyor.

Sandıktan değişim çıkar mı?

31 Mart’ta göreceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.