SON DAKİKA
Hava Durumu

İYİ Parti adayı Aslan, Orhaneli için iddialı

Yazının Giriş Tarihi: 14.02.2024 16:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.02.2024 16:02

Yerel seçim heyecanı devam ediyor.

Hangi ilçede, kim, hangi partiden aday oldu?” takibinin yanı sıra, hala bazı partilerde, ilçe bazında aday isimler belli olmadı.

“Nedir bu kadar zor olan?” diye de basın toplantılarında karşılaştığımız parti yöneticilerine soruyoruz…

Peyderpey açıklıyoruz” diyorlar…

***

Dün İyi Parti Bursa İl Başkanlığı'nda Orhaneli Belediye Başkan adayı Mümtaz Aslan’ın basın toplantısı vardı.

Toplantıya, İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ve Bursa Milletvekili ve İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selçuk Türkoğlu da katıldı.

Malumunuz;

Bursa Milletvekili Hasan Toktaş siyasette çok tecrübeli bir isim.

Toplantıdaki konuşmasında da uzun yıllardır siyasette olduğu vurgusunu yaparak partisinin Orhaneli adayı Mümtaz Aslan hakkında şunu söyledi:

“Bugüne kadar gördüğüm adaylar içerisinde, hem mensubu olduğum hem diğer partilerde, en çok inanmış, en çalışkan adaylardan biridir Mümtaz Aslan.”

İyi Parti’nin Büyükşehir adayı Selçuk Türkoğlu da toplantıda bir konuşma yaptı. Bursa için, “Ankara’dan bakılınca, görünmeyen kimsesizlik yaşayan bir şehir” benzetmesi yaptı. Konuşmasının devamında şunları söyledi:

Son 20 yılda nüfusu, kurumları azalmış, hiçbir kayda değer yatırım yapılmamış bir dağ yöresi Orhaneli ile karşı karşıyayız. Bunun değişmesi için 31 Mart bir fırsattır.

Türkoğlu, Orhaneli’ye yönelik çok ciddi projelerinin olduğunu, unutulan Orhaneli için Mümtaz Aslan’ın bir şans ve fırsat olacağını belirtti.

Belli ki hem Türkoğlu hem de Toktaş, Orhaneli adayına çok güveniyorlar. Mümtaz Aslan’ın seçildiği takdirde ilçede bir değişim yaratacağından emin görünüyorlar…

***

İki vekilin konuşmasının ardından sıra aday Mümtaz Aslan’a geldi.

Doğma büyüme Orhanelili olduğunu belirten Aslan, ilçenin sorunlarını çok iyi bildiğine vurgu yaptı. Şimdiye kadar görevi biten başkanların Orhaneli’de kalmayarak Bursa’ya döndüklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın adayının da hâlihazırda Bursa’da yaşadığına değindi:

“Ak Parti'den aday arkadaşım Bursa'da yaşıyor, Orhaneli'de yaşamıyor. Benim kadar sorunları bilemez. Yıllardır kapı kapı geziyorum. 8 bin 400 hane var. 56 mahalleyi her eve girerek tamamını gezdim. Üvey evlat muamelesi gören yerlerden biridir Orhaneli. Genel başkanlar buraya hep soğuk bakarlar. 'Dikkaldırım bile etmez' diyorlar. Şunu biliyoruz ki bu memleketin kuruluşu buralardan başlamıştır. Allah'ın izniyle 31 Mart’ta halkımız bizi seçerse, iyi belediyecilikle Orhaneli nasıl yönetilir ispatlayacağız. 'Ben' değil 'biz' olarak yöneteceğiz. İddia ediyoruz, daha iyisini yapacağız, bizi alkışlayacaklar" dedi.

İYİ Partili Mümtaz Aslan Orhaneli için iddialı…

İlçede yapmak istediği çok şey var.

1970’li yıllarda ilçede var olan ancak sonrasında kapatılan sinemaları hatırlatıp sinema ve tiyatro salonu açma sözünü verdi.

Kreş eksikliğinden de bahseden Mümtaz, ücretsiz kreş desteği vereceklerini,  çalışan anneler için güzel bir kreş yapacaklarını söyledi.

İlaveten sanayi ve ek hizmet binalarını yenileyeceklerini belirtip, hayvan barınağı projesinden bahsetti.  “Sessiz dostlarımıza sahip çıkarak güzel bir tesis kuracağız” dedi.

Orhaneli’yi geliştirmeyi hedeflediklerine dikkat çeken Mümtaz Aslan, “Orhaneli’ye katma değer sağlamak istiyoruz” dedi.

Aslan, geçmişte Orhaneli’de Karagöz Festivalleri’nin yapıldığını hatırlattı.

Karagöz adına yerel yönetimlerin gerekli çalışmaları yapmadığının altını çizdi. Rafting projesine de değinen Aslan, o bölgenin geliştirilebileceğini ve turizme kavuşturulabileceğini dile getirdi.

***

Siyaset yarışında her aday, ilçesi adına yapmak istediklerini açıklayarak vatandaştan oy istiyor.

Kimin ikna edici olup olmadığını seçim sonuçları açıklandığında öğreneceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.