SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırgınlığım yok!

Yazının Giriş Tarihi: 19.01.2024 18:25
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.01.2024 19:05

Cumhur İttifakı, Bursa’nın Yenişehir ve Mustafakemalpaşa belediye başkanlık seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partili adaylarla temsil edilecek.

Yenişehir’de mevcut Başkan Davut Aydın ile yola devam kararı alınırken Mustafakemalpaşa’da Ahmet Beygirci aday oldu.

Bu gelişmenin ardından Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın başka bir ilçeden aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu idi…

Başkan Kanar, 5 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği hizmetleri Bursa’da Nilüfer Ramada Otel’de düzenlediği basın toplantısında paylaştı.

‘’Sevgide ve hizmette sınır yoktur’’ sloganıyla seçildiği günden bugüne ilçesini güzelleştirmek adına gece gündüz mesai yaptıklarını söyleyen Başkan Kanar, Mustafakemalpaşa tarihinin en büyük projelerini hayata geçirdiklerini belirtti.

Mehmet Kanar, “Doğduğum ve büyüdüğüm Mustafakemalpaşa’mıza 5 yılda 50 yıllık hizmet getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Gençlik Merkezinden Millet Bahçesinde, altyapıdan üstyapıya sayısız hizmeti ilçemize kazandırdık. Mustafakemalpaşa yatırımlarla gelişmeye ve değişmeye devam edecek. Bizler iş aşkıyla mesai mefhum gözetmeksizin çalışmaya devam edeceğiz. Bursa’mız için Mustafakemalpaşa’mızın için çalışmaya devam‘’ ifadelerini kullandı.

Toplantıda yeniden aday gösterilmemesiyle ilgili düşünceleri sorulduğunda ‘’Allah kalbimi biliyor bir kırgınlığım yok, böyle bir karar verildi, ben de saygı duyuyorum” diyerek yanıtladı.

“Mustafakemalpaşa için elzem olan bir konu varsa oda kentsel dönüşümdür. Bursa’nın fay hatları Mustafakemalpaşa’dan geçiyor. Yeni seçilecek başkanın ilk işinin kentsel dönüşüm olması gerekiyor” diyerek de sözlerini tamamladı.

Evet, Mehmet Kanar ilçesinde hayli başarılı bulunuyordu.

Başka bir ilçeden aday gösterilme ihtimali de soruldu Kanar’a...

Kim nereden aday ise orada ikamet ediyor olmalı cevabını verdi.

Şimdi Mustafakemalpaşa ilçesi Cumhur İttifakı’nın adayı Ahmet Beygirci ile yerel seçime gidecek.

Hatırlarsanız, 2019 seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Mehmet Kanar ile İyi Parti’nin adayı Şükrü Erdem kıyasıya yarışmışlar, Mehmet Kanar az bir farkla kazanmıştı.

İyi Parti ve CHP, oyların yeniden sayılmasını istemiş ancak Yüksek Seçim Kurulu bu isteği kabul etmemişti.

Şimdi, DYP’li eski bakan Şükrü Erdem, bu sefer CHP’den Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı.

O da Mustafakemalpaşa’da sevilen, sayılan bir isim…

Karşısındaki rakip bu kez güçlü bir aday olan Ahmet Beygirci ve bakalım Şükrü Erdem 5 yıl öncesinin performansını sergileyebilecek mi?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.