SON DAKİKA
Hava Durumu

Mustafa Dündar farkı

Yazının Giriş Tarihi: 09.02.2024 11:21
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 11:21

Adını Osmanlı devletinin kurucusundan alan Bursa’nın en büyük ilçesi Osmangazi, üzerinde 3 medeniyetin derin izlerini taşıyan tarihi bir ilçe.

Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve ekibi, ilçenin sahip olduğu tarihi yapıları restorasyonlarla yeniden kültürel ve sosyal hayata kazandırmak, manevi mirası yaşatmak için birçok çalışmaya imza attı.

Panorama 1326 Bursa, Osmangazi Meydanı…

Ve BAREM Osmangazi Belediyesi'nin yaşlı ve engelli vatandaşları rehabilite etmek amacıyla hayata geçirdiği 'Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ engelli bireyler ve alzheimer hastası vatandaşların yaşamına değer katıyor. Benim önemsediğim ve değer verdiğim bir proje, sosyal belediyeciliğin en güzel örneği.

Osmangazi Atletizm Salonu, Macera Bursa Adrenalin Park, Soğanlı kentsel Dönüşüm ve Yaşayan Tarihi Hisariçi projeleri de yine Osmangazi’de öne çıkan projeler…

Bu projeleri zaman zaman Başkanla beraber gezerek yerinde bizzat gördük.

Hisariçi’nde gezerken eski Bursa ruhunu yaşıyorsunuz hele bir de anılarınız varsa… Bir hafta sonunuzu bu bölgeye ayırarak, ailece gezmenizi öneririm.

Bu kadar değerli bir ilçeyi belediye seçimleri yaklaşırken yönetmek için kimler kimler istemedi ki!

AK Parti’nin 3 dönem kuralından dolayı yeniden aday gösterilmeyeceği düşünülüyordu Mustafa Dündar’ın…

Birçok aday adayı isim vardı.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2009’dan beri Osmangazi’de başarılı bir şekilde görevini sürdüren Başkan Dündar’ı, 3 dönem kuralını uygulamayarak, belediye başkan adayı olarak gösterdi.

Dündar Başkan, Mövenpick Otel’de basınla bir araya geldi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıda oldukça keyifliydi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar toplantıda son 5 yılda yaptıklarını anlattı.

Konuşmasına, "Asrın felaketi diye nitelediğimiz 11 ilimizi kapsayan bir deprem yaşadık. Umarım bir daha bu büyük afetlerle imtihan edilmeyiz" sözleriyle başladı. Osmangazi belediyesi tarafından deprem bölgesinde yapılan çalışmaları anlattı. “Enkaz altından insanlarımızı kurtardık. İlaçlama, temizlik çalışmalarımızı yaptık” diyerek Osmangazi Belediyesi'nin yaptığı 100 prefabrik evle orada olduklarını söyledi.

Tarihi dokuya sahip çıktıklarını anlatan Dündar, "Bursa bir tarih şehridir. Tarihi dokunun ayağa kalkmasında da Osmangazi Belediyesi öncü belediyedir. Birçok tarihi eserin ayağa kalkmasına sebep olmuştur” dedi.

Dündar, tarihi bölgelerde hizmet yapmanın zorluğuna da dikkat çekti.

Başkan Dündar, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları, atletizm salonu, Osmangazi Meydanı başta olmak üzere belediyenin yürüttüğü diğer çalışmaları da anlattı.

Uzun vadeli planlar düşünen Dündar, "Sadece tek proje düşünerek yapmıyoruz. Her şeyi düşünüyoruz. Ne yaparsak vatandaşa katkısı olur diye düşünüyoruz. Kısa düşünürsek, çok uzun vadeli ve yararlı bir proje olmaz. Ne kadar uzun vadeli düşünürsek o kadar yararlı ve katkı sağlayan bir proje gerçekleştirmiş oluruz" diye açıkladı.

Osmangazi Meydanında gerçek bir kentsel dönüşüm olduğundan bahsederken oranın göçmen pazarı olduğunu ve iki etap halinde projeye devam ettiklerini ve proje süreçlerinin devam ettiğini, 31 Marttan sonra 2. etaba geçeceklerini, vatandaşın istediği şekilde yapıldığını söyledi.

"Şehre değer katan devasa yapıları inşa ettik. 31 Mart'tan sonra da devasa eserleri yapmaya devam edeceğiz. Her şey Osmangazi için." dedi.

Evet, Mustafa Dündar 15 yılı Osmangazi de hizmet ve yatırımlarla dolu dolu geçirdi.

İnanıyorum ki göreve tekrar geldiğinde güzel projelerle Osmangazi ye değer katmaya devam edecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.