SON DAKİKA
Hava Durumu

Yılmaz ve Işık kaldığı yerden!

Yazının Giriş Tarihi: 02.04.2024 15:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 15:28

Yerel seçimlerde vatandaş, mevcut iktidara sarı kart gösterecek derken kırmızı kartını çıkardı.

Haliyle 1 Nisan sabahında ana muhalefet partisi CHP, Türkiye’nin birinci partisi oldu.

Ekonomik krizden etkilenen vatandaş gibi maaşı sürekli eriyen ve dikkate alınmayan emekli sandıkta mesajını verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey seçildi. 6 ilçe CHP, 9 ilçe AK Parti ve 2 ilçe de ise İyi Parti yönetimine geçti.

***

Cumhur İttifakı özellikle “Büyükşehir ve Osmangazi’yi” kaybetmenin şokunu yaşarken, teselliyi Bursa’nın ikinci büyük ilçesi Yıldırım’ı kaybetmemekte buldu.

Nitekim ikinci kez Yıldırım’da seçimi kazanan Oktay Yılmaz, vatandaşla belediye önündeki buluşmasında; omuzlarına büyük bir sorumluluk yüklendiğini söyledi.

Daha büyük bir gayretle vaat ettikleri projeleri aynı birlik ve beraberlikle daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

5 yıllık görev ruhsatını en iyi şekilde hizmete dönüştüreceklerini vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti:

‘Biz değerlerin Şehri Yıldırım’ derken yalnızca kadim değerlerinden; Emir Sultan Camii’nden, Cumalıkızık’tan, Yeşil Türbeden bahsetmedik. Molla Yegan Çocuk Üniversitesi’nde yetişerek uzayı keşfedecek çocuklardan bahsediyoruz. Uyumayan Kütüphanelerde kendi geleceğini inşa eden gençlerimizden bahsediyoruz. Değerlerin şehri derken dualarında bizi eksik etmeyen büyüklerimizden bizi destekleyen kadınlarımızdan bahsediyoruz. Bu kentte, bu birlik ve beraberlik içerisinde huzur buluyorum. Kadim ilçemiz Yıldırım’ı parlayan, marka bir şehir haline getirmek için birlikte el ele verip çalışacağız. Yıldırım sizinle güzel…”

Yılmaz, ayrıca seçim boyunca büyük emek harcayan AK Parti Yıldırım İlçe ve MHP Yıldırım İlçe Başkanı ile yönetimlerine, ekip arkadaşlarına, mahalle başkanlarına, sandık kurulu üyelerine, müşahitlere herkese ayrı ayrı teşekkür etmeyi de unutmadı.

***

Gürsu’da üçüncü kez belediye başkanlığına seçilen Mustafa Işık da ilçe halkı ve belediye personeliyle bir araya geldi.

“Üçüncü dönemimize başlamamıza vesile olan Cumhur İttifakı’na, Cumhurbaşkanımıza, seçim sürecinde benimle birlikte yürüyen herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” diyen Işık, şöyle devam ediyordu:

Üçüncü dönem dediğimiz bu dönem başlıyor. İlk görevi devraldığımızda borcumuzun bütçemizi aştığı bir belediyeden borçsuz bir belediyeye getirdik. Geldiğimiz durum ortada. Bunu tüm ekibimle beraber bir başarı öyküsü olarak yorumluyorum. Seçimde sandığa giden vatandaşlarımız bize yola devam mesajı verdi. Şimdi ustalık zamanı. Birçok engelleri ve sorunları aşa aşa buralara geldik. Birçok ödül aldık. Türkiye'ye örnek olacak projelerimiz oldu. Bundan sonra daha da olacak. Birçok ilki kazandırdığımız ilçemizde şimdi yeni başarılara birlikte imza atmanın ve bu ilçeyi birlikte kalkındırma zamanı…”

Hesap kitap yaparak hizmet ürettiklerini dile getiren Işık, mesire alanı örneğini verdi.

Dedi ki:

Mesire alanını 70 milyon TL’ye ihaleye çıkarmışlar, kasada o kadar para yok. Projeler ürettik, inandık ve 75 milyonluk işi biz 25 milyon TL’ye mal ettik…

Ve son olarak şu mesajı verdi Başkan Işık:

Birçok engelleri ve sorunları aşa aşa buralara geldik. Birçok ödül aldık. Türkiye'ye örnek olacak projelerimiz oldu. Bundan sonra daha da olacak. Birçok ilki kazandırdığımız ilçemizde şimdi yeni başarılara birlikte imza atmanın ve bu ilçeyi birlikte kalkındırma zamanı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.