SON DAKİKA
Hava Durumu

Anemon Bursa Otel kapılarını açtı

Bursa Çekirge'de hizmet veren Gönlüferah Otel'i 10 yıllığına kiralayan Anemon Bursa Otel'in açılışı gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 24.02.2024 00:04
Haber Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 00:04
Kaynak: Haber Merkezi
Anemon Bursa Otel kapılarını açtı

Bursa'nın Çekirge semtinde hizmet veren Gönlüferah Hotel, 10 yıllığına Anemon Otel'e kiralandı. Anemon Hotel'in açılışı, Eski Meclis Başkanı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç, Anemon Grup İcra Kurul Başkanı Oğuz Akçura ve Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın katılımıyla gerçekleşti. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Yeni bir Hotel değil, sahibinin değişmesiyle yeni bir tanıtım ve başlangıç olarak görüyoruz. Gelişen, büyüyen bir Türkiye, uluslar arası yatırımlarla markaların öne çıkıp yarıştığı bir Türkiye'de yaşıyoruz. Anemon markası, Türkiye çapında ismi olan bir markadır. Bursamıza da gelerek yerli ve milli bir marka olmuştur. Bursamız bir turizm kentidir. Türkiye'nin en çok ihracat yapan 2. şehri Bursa'dır" diye belirtti. 

22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç Anemon otel ve Bursa hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Arınç sözlerine, "Değerli dostlar, Anemon oteli'nin Bursa açılışında birlikteyiz. Demirtaşlıyım, Bursa'ya geldiğim zaman mutlaka uğrarım. Manisa'da doğmuş yerli bir zincirden bahsediyoruz. Anemon, 26. otelini açtığımız Türk menşeili bir oteldir. Bu otelin kurucusu Sayın İsmail Akçura'dır. Türkiye'nin en güzide yerlerinde otellerini açtılar. Neredeyse 20 otelin açılışına katıldığımdan ötürü dolayı gurur duyuyorum. Turizm otelinden, şehir otelinden bahsediyoruz. Bu konsept içerisinde temiz, nezih, konaklamanın her türlü imkanı olduğu bir oteldir. Türkiye'nin bütün dünyada ve ülkede tanınan çok önemli markalarından birisi olmuştur. Çabaladılar ve başardılar. Gönlüferah'ta otantik bir Hoteldir. Herkesin rahatlıkla gidebildiği yanıbaşımızda bir oteldir" diye başladı. 

"Hizmet Eden Herkesin Bursa'ya Borcu Var"

Bursa'nın turizm açısından değerlendirmelerini yapan Arınç, "Son dönemde 5. dönem milletvekilliğimi noktaladım. Başbakan yardımcısı ve Bursa Milletvekili olarak hizmet etmeye devam ettim. Bursa'ya geldiğimde öğrendim ki Bursa üzerine birsürü yazılar yazılmış. Evliya Çelebi, 'Bursa sudan ibarettir' demiş. Bursa, Allah'ın verdiği bütün nimetleri bünyesinde toplayan bir şehirdir. Böyle bir şehre son dönem milletvekili olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Sanayisi mükemmeldir. Ticari hayat fevkalade güzel. Turizm konusunda bu kadar zenginliğe sahip Bursa, 'acaba hangi noktada' diye merak ettim ve baktım ki çok az sayıda turist geliyor. Böyle büyük bir hazinenin başında oturup fakir olmak üzücü. Bursa'yı dışarıya açmak ihtiyacı duydum. Her hafta uluslararası toplantıları Bursa'da yapma ihtiyacı duyduk. Bu şehri Avrupa'ya Amerika'ya açmak zorundayız. Başka ülkelerden gelen bilim adamlarını ağırladık. Bursa bu zenginliği ve gayretleri hakediyor. Bizim Bursa'ya borcumuz var. Hizmet eden herkesin bunu bilmesi gerekiyor" şeklinde belirtti. 

"Ekonomi Sıkıntılarımızı Turizmle Aşacağız"

Sözlerine devam eden Arınç, "Anemon konaklama ve turizm açısından çok önemlidir. Şimdi her şey bilgisayar ve internet üzerine. Otellere internette kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Aynı şey Türkiye için de mümkün. Bu konuda çağ atladığımızı düşünüyorum. Ekonomide ne kadar sıkıntımız varsa bu sorunu turizmle aşma gayretimiz takdiri hakediyor. Biz daha da geliştirmeliyiz. Batının görüp de beğenmeyeceği hiçbir şey yok. Sadece Cumalıkızık değil. Yurtdışında kaldığımız odada Irgandı Köprüsü'nün fotoğrafı vardı. Irgandı'nın bir benzerini Floransa'da görmüştüm. Böyle güzelliklere sahibiz. Kültür merkezleriyle, kaplıcalarıyla çok güzel bir şehir. İnşallah Anemon Hotel diğer otellerimiz gibi başarılı bir şekilde ilerler. Sadece 26 ilde değil, daha da büyüyerek kendini gösterecek" açıklamalarında bulunarak turizmib önemini vurguladı. 

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.