SON DAKİKA
Hava Durumu

İlk iş babalık

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)’nın 1996 yılından bu yana babaların çocukların bakımına katılmaları, onların gelişimlerini desteklemeleri, onlarla karşılıklı ve yakın ilişki kurmaları için düzenlediği eğitim programları kapsamında; Bursa Büyükşehir Belediyesi Ana Kucakları, Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu, Hürriyet Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu ve Mualla Türkün Anaokulunda düzenlenen eğitim programlarına katılan babalar çocukları ve eşleri için “İlk İş Babalık!” sloganıyla babaların çocuklarının bakımında sorumluluk üstlenmeleri, demokratik bir ilişki kurarak gelişimlerini desteklemeleri için çalışmalar yapan Bursa Babalar Topluluğu (BUBA); Tofaş Spor Salonu’nda, Bursaspor İnfo Yatırım - Onvo Büyükçekmece Basketbol maçına geniş katılımlı bir etkinlik düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 14:33
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 14:33
Kaynak: İHA
İlk iş babalık

“Baba İle Çocuk İlişkisi Duygusal Gelişimi Destekler!”

Etkinlik ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Bursa Babalar Topluluğu (BUBA) kurucularından Murat Girgin, Erdem Önal ve Bülent Aydın; “Bizler, ilgili babalar olarak, çocuklarımızın yaşantısına katkı sunmak adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çünkü, babanın çocuğun hayatına dahil olduğu, onunla birlikte vakit geçirdiği zaman aralarında güçlü bir bağ oluşur. Bu bağ ve yakın ilişki çocuğun kendini iyi, güvende hissetmesinin temelini oluşturur. Aynı zamanda bu ilişki sayesinde babanın çocukla zaman geçirmesi, çocukla farklı etkinlikler yapması çocuğun farklı alanlarda gelişimini destekleyecek birçok deneyim fırsatını da sağlar. Duygusal ve fiziksel olarak aktif bir iletişim, çocuğun sonraki hayatında gelişimsel ve davranışsal olarak olumlu yönde etki yaratır. İlgili babalık çalışmaları bu anlamda bizler için çok önemlidir.” dedi.

“Etkinliklerimizi Devamlı Hale Getirmek İstiyoruz”

Yapılan baba çocuk etkinliğinin sürekli hale getirmek istediklerini de belirten Bülent Aydın;

“Bugün çocuklarımız ve babalarımız unutulmaz bir gün yaşadılar. Bu etkinliğimizi ve benzer etkinlikleri her zaman sürdürmek ve ilgili babalığın önemini göstermek istiyoruz. Böylesi güzel bir etkinliğe katılan AÇEV’in gönüllü eğitimcilerine, Bursa Babalar Topluluğu (BUBA)’nun değerli üyelerine, katılım gösteren tüm babalara, ailelere, bizlere kolaylaştırıcılık sağlayan Bursaspor İnfo Yatırım Spor Kulübü  yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Bursaspor İnfo Yatırım’ın galibiyeti ile sonuçlanan etkinlikten geriye güzel anlar kaldı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.