SON DAKİKA
Hava Durumu

Çevre Yapı yurt dışına odaklandı

Arıtma tesislerinin kurulumu konusunda ülkemizin öncü firmalarından biri olan ve son dönemde yurt dışına da yönelen Çevre Yapı Arıtma Sistemleri, farklı ülkelerdeki kuruluşlar için projelendirdiği 10. arıtma tesisini tamamlarken, yeni hedefini üretim faaliyetlerinin yoğunlaştığı Kuzey Afrika olarak belirledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.06.2024 11:59
Haber Güncellenme Tarihi: 30.06.2024 11:59
Kaynak: Bülten
Çevre Yapı yurt dışına odaklandı

Yaklaşık 20 yıl önce Bursa’da kurularak, sanayi tesisleri, organize sanayi bölgeleri ile su ve kanalizasyon idareleri için başta atık su olmak üzere arıtma tesisleri ve sistemleri kuran Çevre Yapı Arıtma Sistemleri firması yurt dışında da önemli projelere imza atıyor.

Ülkemizin birçok lokomotif kurum ve kuruluşunun arıtma tesislerini kuran Çevre Yapı, Rusya’da start verdiği yurt dışı projelerine ABD, Bulgaristan, Özbekistan ve Türkmenistan ile devam ederken, 10. arıtma tesisi projesini de geçtiğimiz günlerde Romanya’da tamamladı.

Yurt dışı projeleri ve hedefleri hakkında bilgi veren Çevre Yapı Arıtma Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Özçelikler, “2006 yılından bu yana atık su arıtma tesisleri, içme suyu ve proses suyu arıtma tesisleri, geri kazanım tesisleri ve atık gaz arıtma işlemleri alanında faaliyet gösteriyoruz. Bugüne değin ülkemizin dört bir yanında sanayi tesislerinin, organize sanayi bölgelerinin ve belediyelerin arıtma tesislerini hayata geçirdik. Gelen talepler üzerine son dönemde yurt dışına odaklandık” dedi.

Yurt dışındaki ilk arıtma tesisini Rusya’daki bir yağ sanayi fabrikası için kurduklarını söyleyen Özçelikler, “Ardından yine Rusya’da bir cam fabrikasının arıtma tesisini projelendirdik. Daha sonra ise ABD’de seramik sektöründeki iki fabrikanın arıtma tesislerini tamamladık. Bu ülkeleri Bulgaristan, Özbekistan ve Türkmenistan takip etti. Son olarak da Romanya’da otomotiv sektöründe bir fabrikanın endüstriyel atık su arıtma tesisini devreye aldık. Yurt dışında bugüne kadar toplamda 10 arıtma tesisini tamamlayarak hizmete almanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Firma olarak yurtdışına yönelik çalışmalarının devam edeceğini bildiren Özçelikler, uygun yatırım maliyetleri ile öne çıkan Kuzey  Afrika ülkelerinde peş peşe yeni fabrikaların üretime başladığını ifade ederek, “Yeni hedefimizi Kuzey Afrika olarak belirledik. Mısır, Cezayir ve Fas gibi ülkelerde ciddi yatırımlar, yeni kurulan fabrikalar var. Bu fabrikaların arıtma sistemleri için girişimlerde bulunacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.