SON DAKİKA
Hava Durumu

ULUTEK ve TÜBİTAK BUTAL arasında teknolojik iş birliği

ULUTEK Teknopark, firmaların ihtiyaç duyduğu test, analiz ve muayene hizmetlerinden avantajlı şekilde faydalanabilmeleri amacıyla TÜBİTAK BUTAL ile iş birliği protokolü imzaladı.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2022 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 17.02.2022 10:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
ULUTEK ve TÜBİTAK BUTAL arasında teknolojik iş birliği

ULUTEK Teknopark, 160’ı aşkın firmanın küresel pazarda rekabet güçlerini artırmak ve yüksek kaliteli üretim gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla TÜBİTAK Bursa Test Analiz Merkezi (BUTAL) ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında firmalar, TÜBİTAK BUTAL’de çok sayıda akredite laboratuvardan oluşan test, analiz ve muayene kompleksinden avantajlı olarak faydalanabilecek.

‘AKADEMİK TECRÜBELER BİR ARAYA GELDİ’

Bilgiyi teknolojiye dönüştüren protokollerin ortak aklın yolunda önemli adımlar sağladığını belirten ULUTEK Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Karagöz, “ULUTEK olarak, bilim ve teknolojiye dayalı yöntemlerin ağırlıkta olduğu iş birliklerimizde, kentimizin ve ülkemizin küresel ekonomide rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz. Firmalarımız, niteliklerini ve yetkinliklerini aldıkları başarı ödülleriyle birçok kez kanıtlayarak Teknoparkımızı gururlandırdı. Biz de bu başarıyı teşvik etmek gerektiği düşüncesiyle, firma yetkililerimize üretimde kolaylık sağlamak için TÜBİTAK BUTAL ile iş birliğine gitmek istedik. Kurumlar arası bilgi ve tecrübe paylaşımlarının da olacağına inandığımız protokolümüz, akademik tecrübeleri bir araya getirdi” dedi.

‘İŞ BİRLİĞİMİZ STRATEJİK BİR ADIM OLDU’

ULUTEK Teknopark’ın bilişim sektöründe gelişen yenilikçi çalışmalara öncülük ettiğini kaydeden TÜBİTAK BUTAL Genel Müdürü Sedat Aktaş da “ULUTEK ile imzaladığımız protokolümüz, paydaşlarımızla birlikte sürdürülebilir ilişkiler kurarak uluslararası standartlarda bir merkez olmak için ilerlediğimiz yolumuzda stratejik bir adım oldu. Ülke sanayisinin yapıtaşı Bursa’da, bilişim sektörü ekosistemini hareketlendirecek iş birliklerine her zaman açığız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.