SON DAKİKA
Hava Durumu

‘Türkiye daha güvenli olsun’ toplantısı

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’i CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Başkan Özdağ, “Toplantının amacı ‘Türkiye daha güvenli olsun’du ve bu doğrultuda görüşmelerimizin devam edeceğini umuyorum” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.07.2024 18:21
Haber Güncellenme Tarihi: 04.07.2024 18:34
Kaynak: Haber Merkezi
‘Türkiye daha güvenli olsun’ toplantısı

Ziyaret esnasında Genel Başkan Özdağ’a partisinin divan üyeleri; Cezmi Polat, Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu, Av. Murat Yıldız, Esmaül Hüsna Aslan eşlik etti.

Ziyaret sonrası basın açıklaması yapan Özdağ, konuşmasına bu görüşmenin kurban bayramı öncesinde planlandığını söyleyerek başladı.  

SIĞINMACILAR KONUŞULDU

Devamında, ülkenin en önemli gündeminin sığınmacılar olduğunu vurgulayan Özdağ, “Ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçak var ve ayrıca her gün bin ile bin 250 kişi sınırlarımızdan geçerek Türkiye'ye girip değişik illere dağılıyorlar. Bunların durdurulması, bu sayının azaltılması konusunda bazı somut ve yasal düzenleme gerektiren önerilerimiz vardı. Bu önerilerimizi Sayın Genel Başkan Özgür Özel’e ve Cumhuriyet Halk Partisi heyetine Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde üzerinde düşünülmesi için ilettik. Sağ olsunlar, ilgiyle dinlediler, not aldılar, bazı sorular sordular ve belirli değerlendirmeler yaptık bu yasal düzenlemelerle ilgili. Bunlardan bir tanesi, Ottawa Anlaşmasından Türkiye'nin geri çekilmesiyle ilgili bir öneri” dedi.

SINIR GÜVENLİĞİ KONUSU
Toplantıda sınır güvenliği konusunda da görüşüldüğünü söyleyen Ümit Özdağ,  “Sınırdaki askeri birliklerimizin yeni bir hukuki düzenleme ile silah kullanma yetkisinin genişletilmesi… Bunları değerlendirecekler ve gereken kurumlarla nasıl bir iletişim içerisinde olacaklarını ifade etti. Teşekkür ediyorum bu toplantı için. Toplantının amacı ‘Türkiye daha güvenli olsun’du ve bu doğrultuda da ben de görüşmelerimizin devam edeceğini umuyorum” açıklamasını yaptı.

BOZKURT İŞARETİ TÜRK MİLLETİ'NİN

Basın mensuplarının ‘Bozkurt işareti’ üzerinden sürdürülen tartışmaları sorması üzerine “Bu işaret Türk milletinin 2 bin yıldan beri işareti. Bozkurtla karşılaşanlar birbirlerine Türk olduklarını göstermek için bozkurt yaparlar” diyen Özdağ, bu işaretin herhangi bir siyasi partiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Ümit Özdağ “Afganistan'ın kuzeyinde yaşayan Türkler de yapıyor bunu. Sibirya'da yaşayan Türkler de yapıyor. Azerbaycan da yapıyor. Tebriz'de on binlerce kişi yapıyor bunu. Bence Alman devletinin, Bozkurt yapanlarla değil de Hitler işareti yapanlarla uğraşması daha isabetli olur” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.