SON DAKİKA
Hava Durumu

AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan'dan kongre mesajı

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, 7 Ekim’de “Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni, Hep İleri” mottosuyla gerçekleştirilecek AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesinde, 81 İl Başkanı ile birlikte ortak bir basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 05.10.2023 15:27
Haber Güncellenme Tarihi: 05.10.2023 15:27
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
AK Parti Bursa İl Başkanı Gürkan'dan kongre mesajı

Başkan Davut Gürkan, Ankara Spor Salonunda 7 Ekim Cumartesi Günü gerçekleştirilecek olan ve 81 ilden binlerce partiliyi bir araya getirecek AK Parti 4. Olağan Büyük Kongre öncesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“AYDINLIĞA AÇIK, KARANLIĞA KAPALI”

“14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır.

22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır.

Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir.

“AK Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur”.

Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler, her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz.

Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır.

“CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILINI ‘TÜRKİYE YÜZYILI’ OLARAK TAÇLANDIRMAKTA KARARLIYIZ”

Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız.

Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız. Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir.

HEP YENİ HEP İLERİ diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız.

“CUMHURİYETİN YÜZ AKI TÜRKİYE’NİN ORTAK AKLI AK PARTİ

Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız.

Ben, Cumartesi günü gerçekleştirilecek Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.