SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Türkyılmaz: Trafik ve otopark sorununu çözmekte kararlıyız

Mudanya Belediyesi, ilçenin artan otopark ihtiyacı ve trafik sorununun çözümü için geçtiğimiz günlerde yıkımı gerçekleştirilen Hükümet Konağı binası ve etrafındaki park alanını, “Cumhuriyet Meydanı ve Yeraltı Otoparkı” projesi kapsamında düzenlemek amacıyla Milli Emlak Müdürlüğü’nden belediyeye devrini talep etti.

Haber Giriş Tarihi: 15.11.2021 16:25
Haber Güncellenme Tarihi: 15.11.2021 16:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Başkan Türkyılmaz: Trafik ve otopark sorununu çözmekte kararlıyız

Mudanya Belediyesi, tarihi, turistik ve kültürel zenginlikleri ile cazibe merkezi haline gelen Mudanya’nın artan yaya ve taşıt trafiğine bağlı olarak ortaya çıkan bölge otoparkı ve kent meydanı ihtiyacını gidermek için çözüm önerisi sundu. "Cumhuriyet Meydanı ve Yeraltı Otoparkı" projesi kapsamında, depreme dayanıksız olduğu için yıkımı gerçekleştirilen Hükümet Konağı binası ile etrafındaki park alanının Mudanya Belediyesi’ne devredilmesi talep edildi. Mudanya Belediyesi tarafından Maliye Hazinesine ait arsanın belediyeye ait arsalarla takas edilmesi ile ilgili Milli Emlak Müdürlüğü’ne yazı gönderildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın otopark ihtiyacına dikkati çekerek, “Cumhuriyet Meydanı 2. Etap çalışması kapsamında hükümet konağının yerinin meydan olarak Mudanya’ya kazandırılması büyük önem arz ediyor. Ayrıca BUDO iskelesinin varlığı, kamusal hizmet binalarının ve iş merkezlerinin de bölgede olması buranın bir kent meydanı ihtiyacını doğal olarak ortaya koymuştur. Sosyal donatı alanlarının, yürüyüş yollarının, gençlerimiz için kaykay parkurunun bulunacağı meydan ve altında otoparkının olacağı projemizle kentimizin önemli bir sorunu çözüme kavuşacak” dedi.

Mudanya Belediyesi'nin “Kimlikli kent” çalışmaları doğrultusunda hazırladığı Girit Mahallesi ve Mütareke Meydanı İkinci Etap projesi çerçevesinde sokak sağlıklaştırma çalışmasının sürdüğünü belirten Türkyılmaz, “Girit Mahallesi bir açık hava müzesine dönüşecek ve bölge araç trafiğine kapatılacaktır. Bu nedenle de otopark ihtiyacı daha da artacaktır. Hükümet Konağı’nın arsasını ve etrafındaki park alanının, mülkiyeti belediyemize ait olan arsalarla takas edilmesini talep ediyoruz. Böylelikle Mudanyamızın en önemli sorunu olan otopark ihtiyacı ve trafik sorunu çözülecektir” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.