SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 5 yıllık stratejik planı şekillendi

Yatırım ve planlamalarına yön verecek Stratejik Plan Çalışması’nı tamamlayan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), 2026 yılına kadar nitelikli eğitim ve toplumsal fayda sağlayan bir üniversite yapısı hedefledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2021 14:18
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2021 14:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Bursa Uludağ Üniversitesi'nin 5 yıllık stratejik planı şekillendi

2022-2026 yıllarını kapsayan Stratejik Plan Çalışması’nın sonuna gelen BUÜ, taslak olarak hazırlanan planı Üniversite Yönetim Kurulu Toplantısı’na sundu. 

Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin 5 yıllık yol haritasını büyük ölçüde tamamladıklarını belirterek, 46 yıllık mazisi bulunan üniversitenin, yaklaşık yarım asırlık geçmişinden aldığı güç ile geleceğe çok daha kararlı adımlarla yürüdüğüne işaret etti. Rektör Prof. Dr. Kılavuz, yönetime gelinen ilk günden beri yol haritası belirlediklerini anlatarak, "Sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı esaret altına alan pandemi koşullarına rağmen hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. Akademik, bilimsel ve alt yapı yatırımları noktasında arzu ettiğimiz noktaya gelmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

“4 ANA BAŞLIK İLE HEDEFE ODAKLANDIK”

Hazırlanan Stratejik Plan Çalışması’nın geri kalan görev süreleri içerisinde kendileri için bir yol haritası niteliği taşıdığının altını çizen Rektör Kılavuz; bu çalışma, sadece kendileri için değil, gelecek yöneticilere de aynı kolaylığı sağlayacağını belirterek, "Bir kurum aidiyeti oluşturmasını hedeflediğimiz çalışma sayesinde Üniversitemiz, farklı alanlara sapmadan yoluna kararlılıkla devam edebilecektir. Stratejik Plan Çalışmamız içerisinde 4 ana amaca odaklandık. İlk hedefimiz nitelikli eğitimi ile evrensel bakış açısına, eleştirel düşünme ve problemleri çözme becerisine sahip bireyler yetiştirmektir. İkinci hedefimiz özgün ve nitelikli bilimsel araştırmalar yaparak çıktılarını toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürmek olacak. Üçüncü hedefimiz sosyal sorumluluk ve sürdürebilirlik bilinci ile toplumsal katkıyı geliştirmektir. Dördüncü ve son ana amacımız da kurumsal aidiyeti artırarak, kurum kültürünü güçlendirmek olacaktır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.