SON DAKİKA
Hava Durumu

Dört Mevsim Yenişehir Fotoğraf Yarışması’nda sıra ilkbaharda

Yenişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Dört Mevsim Yenişehir Fotoğraf Yarışması”nın kış etabı için 16 farklı ilden, 133 katılımcının 499 fotoğraf gönderimiyle tamamlandı. Yarışmanın ilkbahar etabı ise dün 06 Mart 2022 Pazar günü start aldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2022 09:20
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2022 09:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Dört Mevsim Yenişehir Fotoğraf Yarışması’nda sıra ilkbaharda

Osmanlı Devleti’nin ilk başşehri Yenişehir’de, yıl boyu sürecek fotoğraf yarışma etkinliğinin kış etabı tamamlandı. Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, kültürel miras bilincinin yeni nesillere aktarılması ve ilçe tanıtımını amaçlayan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ilk etabına 133 yerli ve yabancı fotoğraf sanatçısının katıldığını duyurdu. Yenişehir’de ilk kez düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılan sanatçıların kış boyunca ilçesinin doğal ve tarihi alanları ile kültürel yaşamı görüntülemek amacıyla deklanşörlere bastığını belirten Başkan Davut Aydın, şu ana kadar yerel yönetime 499 eserin teslim edildiğini bildirdi.

İLK ETABDA ÖDÜLLER

Seçici kurulun düzenlediği toplantıda eserlerin tek tek değerlendirilmeye alındığını ifade eden Başkan Davut Aydın, “Yarışmanın ilk etabı için birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin ve mansiyon ve kurum özel ödülü kazanan üç fotoğrafçımıza da 2’şer bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserler de ödül töreninde Yenişehirlilerin izlenimine sunulacak” dedi.

Geleneksel hale getirmeyi planladıkları etkinliğe önümüzdeki yıllarda uluslararası kimlik kazandırmak istediklerini belirten Başkan Davut Aydın, “Dört Mevsim Yenişehir Fotoğraf Yarışması ile yeni nesillere kültürel miras bilincinin aşılanması ve her köşesinde Osman Gazi ve Alpleri Samsa Çavuş, Köse Mihal, Akbıyık Sultan, Akça Koca, Aydoğdu Bey, Dayı Karaca gibi nice yiğitlerin izlerini taşıyan Yenişehir’imizin Türkiye ve dünyaya tanıtımını amaçlıyoruz” diye konuştu.

KURULA TEŞEKKÜR

Bu arada fotoğraf tutkunlarının yarışmanın “İlkbahar” gibi “Yaz” ve “Sonbahar” etaplarına da katılabileceğini vurgulayan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, etkinliği Yenişehir Kaymakamlığı’nın desteği Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) garantisinde düzenlediklerini hatırlattı. Başkan Aydın, yarışmaya katılan amatör veya profesyonel bütün fotoğraf tutkunlarının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. A. Beyhan Özdemir, Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alper Keskin, BUFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Savaş, Fotoğraf Sanatçısı Soner Yaman, Marmara Üniversitesi GSF Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Çolak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Karakuş, Küratör Fahrettin Beceren ve Fotoğraf Sanatçısı Aydın Kuran’dan oluşan seçici kurula da teşekkür etti.

Sonuçlar için;

https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/tr/yarisma-sonuc/sonuc/doert-mevsim-yenisehir-tr

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.