SON DAKİKA
Hava Durumu

Gürsulu çocuklar, Aslan’ın hayalleri peşindeki maceralarını izledi

Gürsu Belediyesi’nin kültür kenti Gürsu’yu oluşturmak hedefiyle düzenlediği kültür sanat programları, sosyal sorumluluk temasıyla devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2022 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2022 14:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Gürsulu çocuklar, Aslan’ın hayalleri peşindeki maceralarını izledi

Gerçekleştirdiği etkinliklerle Gürsuluları kültür sanatla buluşturan Gürsu Belediyesi, çevreye ve geri dönüşüme duyarlı nesiller yetişmesi yönünde yaptığı çalışmaları kültür sanatla birleştiriyor.

Geri dönüştürülebilir atıkları Gürsu Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne getirerek ücretsiz sinema ve tiyatro bileti alma hakkı kazanan Gürsulular, her hafta tiyatro ve sinemayla buluşturuluyor.

Gürsu Belediyesi’nin ulaşım olanağı da sunduğu etkinlik kapsamında, Gürsulu çocuklar bu hafta da, Aslan’ın, dedesinden kalan Hürkuş adını verdiği uçak sayesinde tetiklenen hayallerinin peşinden koşarken yaşadığı maceralarının heyecanını paylaştı.

Başkan Işık : “Çevreye Duyarlı Nesiller Yetişmesine Katkı Sağlamaya Çalışıyoruz”

“Çevreyi ve doğayı koruma, geri dönüşümle doğal kaynaklarda tasarruf yapma hassasiyetiyle büyüyen yeni nesillerin yetişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” diyen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Sinemayla buluşturduğumuz çocuklarımızın, geri dönüştürülebilir atıkları belediyemize getirerek çevreyi koruma duyarlılığı kazanmalarını sağlarken, onların sosyal sorumluluk bilincini kültür sanatla harmanlıyoruz. Çocuklarımız, getirdikleri geri dönüştürülebilir atıklarla belediyemizden ücretsiz sinema ve tiyatro bileti alma hakkı kazanıyor. Böylece, hepimizin gelecekte doğal kaynakları korunmuş, temiz bir dünyada yaşama şansı olacak. Bu amaçla başlattığımız bu uygulamayla, çocuklarımıza çevre duyarlılığı kazandırırken, kültür sanat etkinlikleriyle kişisel gelişimlerini sağlıyoruz. Bu bağlamda, başta çocuklarımız olmak üzere, geri dönüşüme katkı sağlayan hemşehrilerimizin etkinliklerimize olan ilgisi bizleri mutlu ediyor” dedi.  

Dönüştürülebilir atıkların toplanması yönünde duyarlılık kazandırılmasını hedefleyen çalışma kapsamında, cam ve pet şişe, kağıt, pil gibi geri dönüşüm malzemelerini getiren Gürsulular’a, sinema ve tiyatro bileti hediye ediliyor. Böylece başta çocuklar olmak üzere herkesin, çöplerin dönüştürülmesiyle doğanın sıfır atık sistemiyle korunabileceği konusunda bilinç kazanmasını sağlamak hedefleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.