SON DAKİKA
Hava Durumu

Hilmi Şanlı'dan Bursa Müftüsü Karabayır'a hayırlı olsun ziyareti

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı Bursa Müftülüğüne atanan Yavuz Selim Karabayır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 13.04.2022 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 13.04.2022 15:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Hilmi Şanlı'dan Bursa Müftüsü Karabayır'a hayırlı olsun ziyareti

Türk Diyanet Vakıf Sen Genel Başkan Yardımcısı  Hilmi Şanlı ve Bursa Şube Başkanı Eyüp Bulut ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Diyarbakır Müftüsü iken Bursa İl Müftülüğüne atanan Yavuz Selim Karabayır’ı makamında ziyaret etti.

Şanlı, kabullerinden dolayı İl Müftüsü Karabayır‘a teşekkür ederek  “Sayın Hocam;Biz, Türkiye Kamu Sen ve Türk Diyanet Vakıf- Sen olarak, Türk milleti ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir yapıyız. Derdimiz milletimizdir, ülkemizin geleceğidir” dedi.

Türkiye Kamu-Sen’in ve Türk Diyanet Vakıf Sen’in büyük bir camia olduğunu, Türkiye sevdalısı insanlardan oluştuğunu ifade eden Şanlı, “Türk milleti ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir yapıyız. Derdimiz milletimizdir, ülkemizin geleceğidir. Bu ülkeye, milletimize sevdalı bir demokratik kitle örgütü olarak sendikacılığı en iyi şekilde yaptığımızı tüm Türkiye’ye göstermeye çalışıyoruz. Nitekim bunu da başardık. Gerek Türkiye Kamu-Sen gerek Türk Diyanet Vakıf -Sen olarak yüzümüzü yere eğecek bir hatamız asla olmadı. Tüm şube yönetim kurulu üyelerimiz , iş yeri ve ilçe temsilcilerimiz gittikleri yerlerde aynı duyguları ifade ettiler. Senkronize, olaylar karşısında ne yapması gerektiğini bilen, bir araya gelmeden düşünebilen, tereddüt göstermeden olaylara tavır ortaya koyan bir yapıya sahibiz. Bizim hamurumuz aynı değerlerle yoğruldu, genetik kodlarımız aynı. Bu nedenle aynı şeyleri bir araya gelmeden söyleyebiliyoruz. Dolayısıyla insanlar hayatı boyunca yaptıklarıyla, ortaya koyduğu değerlerle isimlerinin başına bir sıfat alırlar. Tıpkı Dede Korkut Hikâyelerinde olduğu gibi. Sadece insanların değil, kuruluşların da sıfatları vardır. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf Sen’in sıfatı da dik ve adam gibi sendikadır, yiğit duruşlu sendikadır, sözünü her ortamda esirgemeden söyleyen, milletimizin geleceği adına kaygılanan ve bu kaygılarını da en net bir şekilde ortaya koyan sendikadır.  Kime sorarsanız, ister dostumuz, ister düşmanımız olsun Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf- Sen’i böyle tanımlayacaktır. Kimse bize kalleş, namert bizi sattı diyemez, adam değilsiniz diyemez. Hz. Peygamberimizin “Ben Yüksek Ahlakı Tamamlamak İçin Gönderildim”. Buyurduğu gibi Ahlak sendikacılığı yaptığımızın altını çizmek isteriz. Sendika olarak her zaman Devletimizin ve Milletimizin tarafında olduk, bu duruşumuzdan hiç bir zaman taviz vermedik.

Bizler önce Devletim, sonra Milletim, sonra sendikam ve sonra ben diyen bir yapıya sahibiz. Dün olduğu gibi bugünde her zaman Devletimizin ve kurumumuzun yanında duracağız. Çalışacağız, üreteceğiz ve hak ettiğimizi mutlaka alacağız” dedi.

Bursa İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

İl Müftüsü olarak, oturmayı sevmediğini, halkın arasında olmayı, her bir Bursalının acısını ve mutluluğunu paylaşmak istediğini söyledi.  Karabayır, “Kuruluşumuzun şehri evliyalar diyarı Bursa’mıza layık hizmetler sunmayı Cenab-I Allah’tan diliyorum” dedi.

Herkese kapısının ve gönlünün sonuna kadar açık olduğunu söyleyen Müftü Karabayır, çalışmalarında sivil toplum kuruluşları arasında farklılık gözetmeden, aidiyet şuuru ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.