SON DAKİKA
Hava Durumu

Hilmi Şanlı'dan evi yanan imam hatibe geçmiş olsun ziyareti

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi Şanlı ve beraberindeki heyet, Harmancık ilçesinde evi yanan İmam-Hatip Ahmet Cemil Kekik'e geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak Türk Diyanet Vakfı-Sen adına acil ihtiyaçlarını karşıladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 10:20
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2023 10:20
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Hilmi Şanlı'dan evi yanan imam hatibe geçmiş olsun ziyareti

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde kanser tedavisi gören Ballısaray Köyü Camii İmam-Hatibi Ahmet Cemil KEKİK'in evindeki eşyalar kullanılmaz hale geldi. Çıkan yangında evin müştemilatında bulunan samanlık, ambar ve hayvanlar ile birlikte ahır telef oldu.


Öncelikle ihtiyaçları tesbit ederek gerekli çalışmaları başlatan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hilmi ŞANLI, Bursa Şube Başkanı Eyüp BULUT, Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim AYIŞIK, Harmancık İlçe Temsilcisi Mensur BOZ ile birlikte Bursa’nın en uzak ilçesi olan Harmancık-Ballısaray Köyünde evi yanan İmam-Hatip Ahmet Cemil KEKİK’e Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, yatak, yatak odası takımı, oturma grubu, halı ve çamaşır makinesinden oluşan acil ev gereçlerini teslim ettiler.  Konu ile ilgili Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve beraberindekiler Ballısaray Köyü Cami İmam Hatibi Ahmet Cemil KEKİK’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.Tespit edilen ihtiyaçların teslimi sırasında konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Hilmi ŞANLI;
“Müslüman Türk Milleti, tarih boyunca karşılıksız verme bilincini kuşanmış, yardımlaşmayı hayatlarının merkezine almıştır. Sahip oldukları ilmi ve iktisadi birikimlerini başkalarıyla paylaşmıştır. Cömertlik ve fedakârlıkta hep ön safta olan ecdadımız, infakı kalıcı hale getirmiş, yaşadıkları her coğrafyada vakıf ve merhamet medeniyeti inşa etmiştir. Yeryüzünde hayrın ve hasenatın, iyiliğin ve güzelliğin hâkim olması için çalışmak bizim köklerimizde vardır. Aziz milletimiz bu gün de aynı şuur ve gayeyle iyiliğin öncüsü, insanlığın umudu, huzurun ve güvenin teminatı olmaya devam etmektedir elhamdülillah!” ifadelerini kullandı.


“Maalesef, tüketim ve bencilliğin öncelendiği, yardımlaşma ve paylaşmanın ötelendiği bir çağı yaşıyoruz. Sonu gelmez hırslar ve menfaat çatışmaları sebebiyle dünyamızı yakıp yıkan savaşlar yaşanıyor. Dünyanın bir ucunda insanlar bir lokma ekmeğe ve bir damla suya muhtaçken diğer ucunda tonlarca nimet bilinçsizce israf ediliyor. Hâlbuki insanoğluna düşen, Cenâb-ı Hakk’ın kendisinden beklediği adaletli ve merhametli hayatı inşa etmektir. Bu hayatın kodlarında, dine ve akl-ı selime aykırı şeyler yoktur. Hayır ve hasenat yapmaktan kaçınmak yani cimrilik ve bencillik yoktur. Bu güzide hayatta iyilik, yardımlaşma, paylaşma, cömertlik ve infak vardır.” diyen Hilmi ŞANLI,  Türk Diyanet Vakıf-Sen ailesi olarak bugün evi yanan ve içindeki eşyaları kullanılmaz halde olan değerli Ahmet Cemil KEKİK Hocamızın, Sendika olarak yaralarını bir nebze sarmak için burada olduklarını sözlerine ekledi. Destek organizasyonunun Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanımız Sayın Nuri ÜNAL beyin direktifleriyle, Bursa Şube Başkanımız Eyüp BULUT ve Şube Başkan Yardımcılarımızın öncülüğünde İnegöl İlçe Temsilcimiz Kenan DEMİRÖZ, Mehmet KUYUMCU ve Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim AYIŞIK beylerin katkılarıyla gerçekleştiğini ifade ederek kendilerine teşekkür etti. 
Hilmi ŞANLI konuşmasının sonunda, yangından sonra yanan evin onarımı ile ilgili olarak yerinde tesbit için ekip gönderen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur AKTAŞ Beyefendiye, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Sayın Osman ŞAHİN Beyefendiye, Harmancık Kaymakamı Sayın Esma ATASEVER Hanımefendiye, Harmancık Belediye Başkanı Sayın Yılmaz ATAŞ Beyefendiye, Harmancık İlçe Müftümüz Sayın Recep ERKAN Beyefendiye Türk Diyanet Vakıf-Sen ailesi olarak teşekkürlerini iletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.