SON DAKİKA
Hava Durumu

İbrahim Alpay Demirtaş, Bursa Mudanya Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanlığı, çeşitli şirketlerde ve holdinglerde üst düzey yöneticilik ve şu anda Yeminli Mali Müşavirlik yapan İbrahim Alpay Demirtaş Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Belediye Başkan Aday Adaylığını CHP Mudanya İlçe Başkanlığında açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 25.11.2023 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 25.11.2023 11:26
Kaynak: İHA
İbrahim Alpay Demirtaş, Bursa Mudanya Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı

Yağmura rağmen yoğun bir katılımla gerçekleşen açıklamada salona giremeyenler oldu. Belediye Başkan aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte 30’a yakın kurum ziyareti gerçekleştiren Demirtaş konuşmalarında şu konulara değindi;

Mudanya’nın nüfusunun 100.000’i aştığını ve kent yönetimde katılımcılığın artırılması gerektiğini dile getirdi. STK, Meslek Odaları ve muhtarlıklar ile etkin organizasyon sağlanacak ve bu kurumları çözüm ortaklarımız olarak göreceğiz.

Mevcut durumda 1 Belediye Başkan Yardımcısı bulunmakta olup; göreve gelmesi durumunda hızlıca 5 Başkan Yardımcılığını atayacağız.

Depreme dayanıksız yapıları tespit etmek depreme hazırlığın sadece bir parçasıdır. Ancak, yeterli değildir. Afet odaklı kentsel dönüşüme hız vereceğiz. Göreve geldiğimiz takdirde deprem sonrasında gerekli olacak araç ve ekipmanları temin edecek ve artıracağız. Mudanya halkını Arama Kurtarma eğitimlerine katılması için teşvik edeceğiz.

Alevi hemşerilerimizin Cemevi talepleri için gerekli desteği vereceğiz. Halen kullanılmayan kapalı pazar yerini hızla hizmete alacağız. Spor kulüplerimize malzeme, ulaşım ve benzeri destekleri sağlayacağız. Mudanya’mıza bir Düğün Salonu kazandıracağız.

Huzurevi ve Otistik Çocuklar rehabilitasyon merkezi açacağız. Madde bağımlılığına karşı halkımızı bilinçlendirip gençlerimizi spor ve güzel sanatlara yöneltecek imkânlar sağlayacağız. Esnaflarımıza gereken ilgiyi gösterip sorunlarına çözümler üreteceğiz. Mudanya’mızı ortak akılla hemşerilerimizin düşüncelerini de dikkate alıp yöneteceğiz.

Açıklamanın sonrasında katılımcıların talep ve sorunlarını dinleyen DEMİRTAŞ, Belediye Başkanı olduğunda şu konular için söz verdi;

Koltuğun verdiği güçle kibirlenmeyeceğiz.

Amacımız sadece halka hizmet olacak.

Parti ve STK’ların iç işleyişine karışmayacağız.     

Vatandaşın verdiği verginin hesabını sormasını engellemeyeceğiz.       

Eleştiri ve özeleştiri mekanizmasını işleteceğiz.

Tek adam anlayışıyla yönetmeyeceğiz; liyakat ve hakkaniyete önem vereceğiz.       

İşe alımlarda Mudanya’da yaşayanlar için pozitif ayrımcılık yapacağız.       

Vatandaşımızla sıcak ilişkiler kurup gözünün içine bakarak dinleyeceğiz. Çözüm odaklı bir yönetim sergileyeceğiz.

İbrahim Alpay Demirtaş Kimdir?

1964 Mudanya doğumlu olan İbrahim Alpay Demirtaş, Girit mübadilleri Güler ve Ali Narin Demirtaş’ın oğludur. Anne ve babası Öğretmen olan İbrahim Alpay Demirtaş’ın dedesi İbrahim Pehlivanoğlu, İstiklal Savaşı Madalyasına sahip ve CHP’nin ilk üyelerindendir.

Babası Ali Narin Demirtaş, Mudanya’da 1973 yerel seçiminde CHP’li ilk Belediye başkanı olmuştur. Sonrasında CHP’den 1977 ve SHP’den 1989 yılında yeniden Belediye Başkanı seçilmiştir. İbrahim Alpay Demirtaş’ın kız kardeşi Dr. Melek Günel Bursa’da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı; eşi Dr. Sabit Günel KBB Uzmanıdır. Demirtaş, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Ayşin Hanım, emekli Felsefe Öğretmenidir. Büyük kızı Aylin, Uludağ Üniversitesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İhtisası yapmaktadır. Küçük kızı Ada da Anaokulu Öğretmendir.

İbrahim Alpay Demirtaş, ilkokulu Şükrü Çavuş İlkokulunda, sonrasında Bursa Erkek Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden 1985 yılında tamamlayarak mezun olmuştur.

1985 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzman Yardımcılığı görevine başlamıştır. 1989 yılında dönem ikincisi olarak Hesap Uzmanı unvanını elde etmiştir. 1991 yılında Çukurova Holding’de Mevzuat ve Denetim Koordinatörü olarak göreve başlamıştır.

İş hayatı boyunca, Turkcell’in İstanbul ve Newyork Borsalarında halka arzı, İnterbank ve YKB’nin satışı, Maysan şirketinde Kore’lilerle yeni ortaklık tesis edilmesi gibi önemli ve özel çalışmalarda gerek planlama gerekse uygulama aşamalarında aktif görevlerde bulunmuştur. Çukurova Holding’de görev yaptığı süre içerisinde birçok Grup şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi veya Kanuni Murakıp olarak görev almıştır.

İbrahim Alpay Demirtaş şuan kurucusu olduğu ‘’Perspektif YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş ‘’ bünyesinde Mayıs 2015 tarihinden itibaren şirketlere Vergi ve Yönetim Danışmanlığı, Tam Tasdik ve benzeri hizmetleri vermektedir.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.