SON DAKİKA
Hava Durumu

KALBİR 2023 yılını 'Milli Egemenlik ve Kalite Yılı' ilan etti

Kalite Birliği Derneği (KALBİR), ‘2023 Milli Egemenlik ve Kalite Yılı’ projesinin tanıtım toplantısını düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 09:54
Haber Güncellenme Tarihi: 22.12.2022 09:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
KALBİR 2023 yılını 'Milli Egemenlik ve Kalite Yılı' ilan etti

BTSO Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, Kayapa Organize Sanayi Bölgesi (Kayapa OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Toy, Bursa Platformu Derneği Başkanı ve Bursa Kent Konseyi Başkan Vekili Suat Gülçimen, TÜBİTAK - BUTAL Müdürü Sedat Aktaş, Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, ÇEVREM Derneği Başkanı Hüseyin Serdar, Bursa Trabzonlular Federasyonu Başkanı Mehmet Yetim, Dünya helal Birliği Başkanı Ahmet Gelir, kurum ve kuruluş yetkililerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının temsilcileri katılım sağladı.

  

KALBİR Başkanı Mustafa Karaman’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda, 2023 yılı boyunca gerçekleşmesi planlanan faaliyetler hakkında sunum yapıldı.   

 ‘KALİTE BİRLİĞİ BİR İLKE DAHA İMZA ATTI’ 

Mustafa Karaman, “2023 yılını ‘Milli Egemenlik ve Kalite Yılı’ ilan ettik ve bu kapsamda bir ilke daha imza attık. Yurdun dört bir yanında faaliyetler düzenleyeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılını, uzmanlık alanlarımız olan faaliyetlerle kutlayacağız. Çünkü geleceği temiz kalitede görüyoruz, herkesi temiz kaliteye davet ediyoruz. Eğitimler, isteyen herkese karşılık beklemeden ücretsiz olarak verilecek ve zor şartlar altında bu faaliyetlerden de başarıyla çıkacağız, Neden, Milli Egemenlik Yılı?  Neden, Kalite Yılı? Ana tema, neden, planlama? diye bize çok sık soruluyor. Milli Egemenliği olmayanların kalitesi olmaz da ondan. Kalite olmazsa Milli Egemenliğin bir anlamı olmaz da ondan. Planlama olmazsa başarının olmayacak olduğunu, günün, haftanın, ayın, yılın, geleceğin, 50 yıl sonranın planlanması gerektiğini tekrar gündeme getirmek ve gündemde tutmak için. ‘Planlarsak başarırız’ ana fikrini topluma yeniden hatırlatmak, genç nesillere bu kuralı öğretmek için bu kaliteli yolculuğu başlatıyoruz.” diye konuştu. 

TSE Bursa Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev ise konuşmasında, KALBİR’i çalışmalarından dolayı tebrik etti ve kalitenin küresel aktör olmada önemli bir aksiyon olduğunu söyledi. 

Kayapa OSB başkanı Yalçın Toy, yaptığı konuşmada, Kalite Birliği'nin bir paydaşı olmaktan onur duyduklarını, Milli Egemenlik ve Kalite Yılı projesinde görev aldıklarını, Kaliteşehribursa projesine destek verdiklerini ve tüm yazışmalarında "Kaliteşehribursa" adını kullandıklarını ifade etti. 

Bursa Platformu başkanı ve Bursa kent Konseyi başkan Vekili Suat Gülçimen Yaptığı konuşmada, Bursa Kent Konseyi olarak tüm salonlarını kalite Birliği'ne tahsis ettiklerini, projeleri desteklediklerini, daha güzel ve kaliteli bir Bursa için Kalite Birliğinin projelerini önemsediklerini ve Bursa Platformu olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Kalite Birliği İstanbul Temsilcisi ve İstanbul Üniversitesi Öğretim üyesi Doç Dr. Ömer Kul, yaptığı konuşmada, Kaliteşehribursa'da yapılan çalışmaları istanbul'da yapmayı hedeflediklerini, Burada yakılan kalite ateşini İstanbul'da da tüttürmek istediklerini ifade ederek, herkesi yerli milli ve TSE belgeli ürünleri kullanmaya davet ederek ithal ürünlere karşı bir tepkinin oluşturulması gerektiğini ifade etti. 

13. ve 14. Kalite ordusu öğrencileri adına söz alan Kalite Ordusu öğrencileri Müge Ergin ve Uludağ Üniversitesi Öğretim üyesi Hülya Bozyokuş, eğitimlerin kendilerine sağladığı katkıyı anlattılar ve salondan büyük alkış aldılar. 

BEFAŞ AŞ Genel Müdürü ve Bursa Platformu Başkan Yardımcısı Ertuğrul Çelik, Kalite Birliği yetkililerine sürpriz yaparak, Kalite Birliğinin 14. Kuruluş yıldönümünde 14. fidanı BEFAŞ ormanına dikerek, ağaç beratlarını Kalite Birliği yetkililerine teslim etmesi salondan büyük bir alkış aldı. 

‘KALİTE ATEŞİNİ KALİTE ŞEHRİ’NDE YAKTIK’ 

KALBİR Onursal Başkanı Prof. Dr. Erkan Işığıçok, 2023 yılı için kalite ateşini kalite şehri olan Bursa’da yaktıklarını ve 101 tane faaliyet düzenleyeceklerini, eğitim ve seminer ağırlıklı düzenlenecek olan faaliyetlerin bilgilendirme ve bilinçlendirme kapsamında gerçekleşeceğini duyurdu.  

İLK ORGANİZASYON ANITKABİR’DE 

KALBİR Onursal Başkanı Prof. Dr. Erkan Işığıçok, ‘2023 Milli Egemenlik ve Kalite Yılı’ projesi kapsamında ilk faaliyetin Anıtkabir ziyaretiyle gerçekleşeceğini belirtti. 150 metrekarelik Türk bayrağını Atatürk’ün manevi huzurunda takdim edeceklerine dikkat çekti.  

Program, KALBİR’in 15’incisini hazırladığı Kalite Ordusu eğitimiyle devam etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.