SON DAKİKA
Hava Durumu

NİLTİMDER 1. olağan genel kurulu yapıldı

Nilüfer Ticaret Merkezi İş İnsanları Derneği (NİLTİMDER) 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçim sonucunda yönetim kurulu üyeleri oy birliğiyle seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 11:57
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 11:57
Kaynak: Bülten
NİLTİMDER 1. olağan genel kurulu yapıldı

Endüstriyel tesislere birçok alanda tedarik hizmeti sağlayan 3 bine yakın firmanın faaliyet gösterdiği 30 bin kişinin çalıştığı Nilüfer Ticaret Bölgesi’nin yönetimi Nilüfer Ticaret Merkezi İş İnsanları Derneği’nin (NİLTİMDER) 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

KalDer’de gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığı’nı Emir Birgün, Divan Kurulu Üyeliklerini de Orhan Sayın ve Erdal Aktuğ’un yaptığı genel kurul toplantısının açılışında konuşan NİLTİMDER Başkanı Olgun Karabiber, Nilüfer Ticaret Bölgesi’nin mevcut sorunlarını çözmek amacıyla derneği kurduklarını söyleyerek, “NİLTİMDER olarak klasik bir dernek anlayışıyla hareket etmiyoruz. Amacımız bölgenin sorunlarını çözmek. Yerelde güçlü bir konuma gelerek Türkiye çapında tanınan bir bölge olmak istiyoruz. OSTİM dendiğinde nasıl insanların aklına Ankara geliyorsa, Nilüfer Ticaret Bölgesi dendiğinde Bursa’nın bilinmesini istiyoruz” dedi.

Nilüfer Ticaret Bölgesi’ni hak ettiği seviyelere getirmek için ilk günkünden fazla çalışacaklarını ifade eden Başkan Olgun Karabiber, “Yeni dönemde birlik ve beraberliği daha da yukarlara taşımak amacıyla ortak akılla hareket edeceğiz. Bölgemizde faaliyet gösteren firmalardaki büyüklerimizden istişare kurulu oluşturarak şeffaf ve akılcı çözümlerle çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Gündem gereği NİLTİMDER Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, mali tabloları ve denetleme kurulu raporunun okunarak müzakeresi ve oy birliği ile kabulünden sonra NİLTİMDER’in yeni Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asıl: Olgun Karabiber, Orkun Estik, Özhan Ayaz, Gencer Küçükoğlu, Serdar Bali, Armağan Gümüş, Baki Canbaz

Yönetim Kurul Yedek: Eda Kurun, Ebubekir Ayhan, Pınar Durmaz, Sibel Eroğlu, Özgür Büyükdere, Samet Pekdemir, Büşra Kökpınar

Denetim Kurulu Asıl: Ersoy Filiz, Yalçın Yaman, Okan Cural

Denetim Kurulu Yedek: Ferruh Mesenizli, Eren Gani, Ali Zeydanlı

Disiplin Kurulu Asıl: Ertuğrul Çelik, Sevda Metin Dedeoğlu, Nimet Koçtaş

Disiplin Kurulu Yedek: Murat Saka, Muzaffer Türker Kolay, Serbay Portakal

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.