SON DAKİKA
Hava Durumu

Osmangazi’den Nijer’e gönülleri ısıtan yardım eli

Osmangazi Belediyesi, Afrika’da Kuran ve hafızlık eğitimi alan genç hafız adaylarını, Kuran’ı Kerim ve Bursaspor formaları ile sevindirdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2022 15:09
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2022 15:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Osmangazi’den Nijer’e gönülleri ısıtan yardım eli

Nijer’in Başkenti Niamey’de hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 genç, Türkiye’den kendilerine ulaştırılan Kur’an-ı Kerim, kıyafet ve gıda yardımı için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

Dünya’da 600 yıl hüküm süren ve gittiği topraklara barış, huzur, adalet ve kardeşliği götüren Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’nin adıyla anılan Osmangazi Belediyesi, adını aldığı ecdadın mirasını yaşatmaya devam ediyor. Uzun yıllar Fransız sömürgesi olarak kaldıktan sonra 1960 yılında bağımsızlığını kazanan ve nüfusunun yüzde 80’inden fazlası Müslüman olan Nijer’de hafızlık eğitimi alan çocuklara,  Osmangazi Belediyesi tarafından Kuran’ı Kerim gönderildi. Başkent Niamey’deki hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 çocuk, Osmangazi Belediyesi’nin gönderdiği Kuran’ı Kerimler ile Bursaspor formaları ile büyük bir mutluluk yaşadı.

Afrika’nın en yoksul ülkelerinden biri olan Nijer’de hafızlık eğitimi alan gençleri, gönderdiği hediyelerle sevindiren Osmangazi belediye Başkanı Mustafa Dündar, “25 milyona yaklaşan nüfusu ile Afrika’nın en büyük ülkelerinden biri olan Nijer’in nüfusunun yaklaşık yüzde 80’i Müslüman. Yıllarca Fransızlar tarafından sömürülen Nijer, bugün ne yazık ki Afrika’nın en yoksul ülkelerinden bir tanesi. Bizler, ülkede eğitim gören hafız adaylarının Kur’an-ı Kerim ihtiyacı olduğunu öğrendikten sonra, daha önce de birlikte pek çok yardım organizasyonu gerçekleştirdiğimiz Hayrat İnsani Yardım Derneği ile irtibata geçtik. Başkent Niamey’deki hafızlık eğitimi veren merkezlerde eğitim gören 2 bin 560 Nijerli hafız adayı kardeşimize başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere, Bursaspor forması ve yiyecek yarımında bulunduk. Onların ihtiyaçlarını karşılamaktan ve de Kur’an-ı Kerim’i elden ele, dilden dile taşıyacak olan hafız kardeşlerimize yardımcı olmaktan dolayı bizler de en az onlar kadar mutluyuz. Kendilerine bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın gönderdiği hediyeleri alan hafız adayları ise, çektikleri bir video ile Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.