SON DAKİKA
Hava Durumu

Turizmcilerin 2024 yılı umudu Bursa Havaalanı’nın yurt dışı uçuşlara açılması

Bursa’daki turizmcilerin gündeminde Bursa Havaalanı var. BURTİD Başkanı Doğan Sager, 2024 yılı turizm sektörü açısından zorlu geçebilir. Bursa turizminin geleceği açısından Bursa Havaalanı’nın yurt dışı uçuşlara teşvik edilmesi turizmciler olarak en büyük beklentimiz olacaktır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 25.12.2023 13:17
Haber Güncellenme Tarihi: 25.12.2023 13:17
Kaynak: Bülten
Turizmcilerin 2024 yılı umudu Bursa Havaalanı’nın yurt dışı uçuşlara açılması

Bursa Turizmcileri ve İş İnsanları Derneği BURTİD olağan yönetim kurulu toplantısında önemli kararlar aldı. BURTİD Başkanı Doğan Sager ve yönetim kurulu üyelerinin gündeminde Bursa turizminin geleceği masaya yatırıldı. Turizm sektörünün 2024 yılı hedeflerinin de ele alındığı toplantıda konuşan BURTİD Başkanı Doğan Sager, “BURTİD olarak 2024 yılı hedeflerimizin başında Bursa Havaalanı’nın aktif olarak yurt dışı uçuşlarda desteklenmesi var. Bu konuda Bursa Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş ile biraraya gelerek konuyu kendilerine aktardık. Bursa turizminin geleceği, gecelik konaklama sürelerinin artması ve turizminde hak ettiğimiz katma değerin sağlanması açısından Bursa Havaalanı’na yurt dışından gelecek olan havayolu şirketlerinin teşvik edilmesini önemsiyoruz” dedi.

Bursa Turizminin 2024 Hedefleri

BURTİD Başkanı Doğan Sager, şöyle konuştu:

“Hedefimiz; Bursa’nın turizm sektöründe ana destinasyon olabilmesi ve ticaret faaliyetlerinde artışı destekleyecek bir çözüm olarak kargo faaliyetlerinin yapılabilmesidir. Bursa Yenişehir Havalimanı’nın yurtdışı uçuşlara açılması ve destekli havalimanı kategorisine alınması için çalışmalar yapmak ve önerilerde bulunmak adına çalışmalarımızı hızlandıracağız. Öte yandan BURTİD olarak, Uludağ’da yılın on iki ayı turizm faaliyetlerinin gerçekleştirilebilmesi için fikirler üretmek ve projeler hazırlamak adına da görüşlerimizi Ankara ve Bursa nezdinde aktaracağız. Ortadoğu pazarına yönelik taşımacılık faaliyetleri ile ilgili fiyat araştırması yapılarak , taban ve tavan fiyatlar belirlenerek uygun bir rapor hazırlanacağız. Bursa turizmde çok zaman kaybetti. Doğası, güneşi, denizi, tarihi ve kültürel özellikleri, sağlık ve inanç turizmini destekleyecek zengin kaynakları ile Bursa’nın sektörde geri kalması kabul edilebilir bir durum değil. Bu noktada Bursa Büyükşehir Belediyemiz ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yaptığı çalışmaları oldukça önceki yıllara oranla daha anlamlı buluyoruz. Turizm alanındaki kazanımlarımızı sürdürülebilir şekilde daha fazla arttırma noktasında işbirliği halinde atılımlar yapmamız gerekiyor.”

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.