SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk Kızılay Bursa'dan dağ köylerine büyük destek

Türk Kızılay Bursa Şubesi, bağışçılarının gücü ve gönüllülerinin desteği ile uzak yakın, gece gündüz demeden ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı sürdürüyor. Orhaneli ilçesine giden ve ihtiyaç sahiplerinin kapısını tek tek çalan Kızılay, bu kez de dağ köylerindeki umutları yeşertti.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2021 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2021 10:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Türk Kızılay Bursa'dan dağ köylerine büyük destek

Kimsesizlerin sesi, ihtiyaç sahiplerinin sığınağı olan Türk Kızılay Bursa Şubesi, merhamet elini Bursa’nın en uzak köşelerine kadar uzatıyor. Dağ köylerindeki kapıları çalan ve yaptığı incelemeler sonucu gerçek ihtiyaç sahiplerini belirleyerek yardımları ulaştıran Türk Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Türk Kızılay Bursa Şubesi, 153 yıllık merhamet çınarının 110 yıllık güçlü bir dalı. Bu dal her zaman gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak, umutları yeşertecek” dedi.

UMUTSUZLUK YOK TÜRK KIZILAY VAR
Dağ köylerinde bağışçıların desteğiyle hazırlanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin çalışmalarının hiçbir zaman hız kesmeyeceğini belirten Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Bizim için uzak-yakın yok yalnızca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız var. Kimsem yok, çaresizim diye düşünen kim varsa bilmeli ki Türk Kızılay onların yanında. Yardımlarımızı ihtiyaç sahipleri arasında ayrım gözetmeksizin dağıtacak, umutsuz hissettikleri her an vatandaşımıza umut olacağız. Dağ köylerimizdeki adresleri tek tek gezerek bizden yardım isteyen ihtiyaç sahiplerimize ulaştık. Sofraları, evleri ısıttık ve yüzleri güldürdük. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“DESTEKÇİLERİMİZE MİNNETTARIZ”
Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin özverili çalışmalarla tüm Türkiye’de örnek teşkil eder pozisyonda olduğunu söyleyen Şube Başkanı Tutanç, “Bursa’daki hayırseverlerimizin gücü, gönüllülerimizin bitmek bilmeyen enerjisiyle şubeler arasında başarılı bir noktaya ulaştık. Bu başarıda bağışçılarımız ve gönüllülerimiz önemli rol oynuyor. Gerek gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi noktasında gerekse bu vatandaşlarımıza yardım ulaştırma konusunda her zaman özen gösteren tüm destekçilerimize minnettarız. Bu yılın Kızılay teması olan gönüllülük esasını en iyi şekilde hayata geçiren şubelerden olmamızı sağlayan ve yüzlerdeki gülümsemeleri inşa etmemize yardım eden tüm gönüllülerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.