SON DAKİKA
Hava Durumu

Açık lise kayıtları için son gün

Milli Eğitim Bakanlığı açık öğretim lisesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 1. dönem kayıt ve kayıt yenileme işlemleri bugün sona erecek.

Haber Giriş Tarihi: 16.10.2023 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 16.10.2023 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Açık lise kayıtları için son gün

Açık öğretim lisesi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı 1. dönem kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül’de başlamıştı. İlk kayıt yaptıracak olan ve kayıt yenilemek isteyen öğrenciler için işlemler bugün saat 17.00’de sona erecek. Açık öğretim lisesine kayıt yaptıracak öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen tarihler arasında il ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek işlemlerini gerçekleştirebilecek. Kayıt yenileme sınav ücreti olan 160 lira anlaşmalı bankalara yatırılabilecek.

AÇIK LİSEYE GEÇİŞ ZORLAŞTIRILDI
Öte yandan, geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik çerçevesinde açık liseye geçişte birtakım sınırlamalar getirilmişti. Yönetmeliğe göre milli sporcular, kaynaştırma öğrencileri, koruma kanunu kapsamındaki öğrenciler, şehit ve gazi çocukları, bakanlıkça mazereti uygun görülenler ile yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler gibi istisnai durumlar dışında açık öğretim lisesine geçiş yapılamayacak. Ayrıca örgün eğitimde devam eden öğrenciler, sınıfta 2 yıl kalmadığı sürece örgün eğitimin dışına çıkamayacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.