SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Sadık Şengül Buttim’de güven tazeledi

BUTTİM’in 2024-2025 Dönemi Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdi. BUTTİM kat maliklerinin oy kullandığı genel kurulda mevcut Başkan Sadık Şengül tek aday olarak girdiği seçimde yeni dönemde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2024 10:24
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2024 10:24
Kaynak: Bülten
Başkan Sadık Şengül Buttim’de güven tazeledi

Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret Merkezi (BUTTİM), 2024-2025 Dönemi Olağan Genel Kurulu'nda önceki dönem Başkanı Sadık Şengül, BUTTİM üyelerinin desteğini bir kez daha alarak, yeni dönemde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına ise Mehmet Emin Tamam ve İbrahim Toprak gelirken, Denetleme Kurulu Üyeleri ise Gülten Demir, Necmi Kasaboğlu ve Oktay Arslan olarak belirlendi. Genel Kurul’da, hizmet kalitesinin artırılması ve cazibe merkezi kimliğinin güçlendirilmesi amacıyla ele alınan çalışmaların yanı sıra, BUTTİM’in ticari başarılarını artırmak için E-Ticaret ve İnovasyon Merkezi'nin kurulması kararını da kabul edildi.

BUTTİM Yeni Döneme Güçlü Adımlarla Başlıyor

Yeni dönemde de BUTTİM Başkanı olarak seçilmekten büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu ifade eden Sadık Şengül, ticari bir güç olan BUTTİM’i ulusal ve uluslararası alanda daha da etkin bir konuma getirmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Başkan Şengül, “Merkezimizin faaliyet yürüttüğü her alanda varlığımızı sürdürerek dünya çapında adımızı duyurmak için büyüme adımlarımıza devam etmekte kararlıyız. Bu süreçte sadece fiziksel altyapımızı değil, aynı zamanda küresel ticaretteki etkinliğimizi ve kentimize daha fazla katkı sağlama çabamızı arttırarak sürdürülebilir başarıya odaklı projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Gelecek dönemde ise kurulması kararı alınan E-ticaret ve İnovasyon Merkezi ile ilgili de konuşan Başkan Şengül, “Günümüzde dijitalleşme ile yükselen E-ticaret, pandemi sonrası dünyada muazzam bir ivme kazanmış, ticaretin geleneksel sınırlarını aşarak yeni bir güç haline gelmiştir. Bizler de, çağın gerekliliği olan dijital dönüşüme adapte olarak BUTTİM’in ticari potansiyelini bu yolla zirveye taşımayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, E- Ticaret ve İnovasyon Merkezimizi kurarak, geleceğin ticaretini şekillendirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.