SON DAKİKA
Hava Durumu

Durgun: “Hedefimiz yeni projelere BEBKA ve DAKA ile imza atmak”

Bursa MUŞSİAD, düzenlediği yatırım toplantısında üyelerini BEBKA ve DAKA uzmanlarıyla bir araya getirdi. Başkan Ayhan Durgun, “Üyelerimizin Bursa ve Muş’a yapacakları yeni yatırımlarında kalkınma ajansı işbirliğiyle yol almasını sağlamak” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 26.11.2023 14:11
Haber Güncellenme Tarihi: 26.11.2023 14:11
Kaynak: İHA
Durgun: “Hedefimiz yeni projelere BEBKA ve DAKA ile imza atmak”

Bursa Muşlu Sanayici ve İşadamları Derneği (Bursa MUŞSİAD), üyelerinin yeni yatırımlarında kalkınma ajansları ile işbirliği halinde hareket etmesini desteklemek amacıyla Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) uzmanlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Kalkınma ajanslarının proje desteklerinin konuşulduğu toplantıda BEBKA Genel Sekreteri Sabri Bayram, Muş İŞKUR Müdürü Mehmet Emin Taylan, DAKA Muş Koordinatörü Fuat Özkan, DAKA Bitlis Koordinatörü Nurettin Polat, BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Seher İleritürk, DAKA Muş Yatırım Uzmanı Emine Alpaslan, Bursa MUŞSİAD Başkanı Ayhan Durgun, dernek yönetim kurulu ve üyelerinin sorularını yanıtladı.

BAYRAM: “SOSYAL KALKINMAYI DESTEKLEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

BEBKA Genel Sekreteri Sabri Bayram, Bursa MUŞSİAD üyelerine yaptığı konuşmada, “Yerli ve yabancı yatırımcılara yol göstermek için her ilde yatırım destek ofislerimiz var. Hem özel sektöre hem de kamu kuruluşlarına sosyal kalkınmayı ve gelişmeyi desteklemek için çalışıyoruz. Uzmanlarımız, yatırımcılarımızın bölge ve sektörel tüm sorularını yanıtlayacak birikime sahip.” dedi.

ÖZKAN: “MUŞ’TA TEKNİK TEKSTİL YATIRIMI DESTEKLEMEK İSTERİZ”

DAKA Muş Koordinatörü Fuat Özkan, Muş dendiğinde akla tarımsal ve hayvansal yatırımlara dair projeler geldiğini belirterek, “Oysa Muş ili tekstil ve konfeksiyon alanında önemli bir merkezdir” dedi. Muş’un çevre illere ulaşım anlamında her imkana sahip olduğunu ve bu nedenle yatırımcının Pazar ve sevkiyat kaygısı yaşamayacağını vurgulayan Özkan, “Benim bu bölgedeki hayalim, standart bir tekstil üretiminden öte teknik tekstil yatırımını desteklemektir. Bölgemiz, gerek lojistik gerek iş gücü ve alan potansiyeli olarak yeniliklere son derece müsait.” şeklinde konuştu.

TAYLAN: “ÇALIŞMALARIMIZLA TÜRKİYE’DE İLK 3’TEYİZ”

Muş’taki çalışan profili hakkında bilgi veren Muş İŞKUR Müdürü Mehmet Emin Taylan ise, “İlimizdeki en büyük sorun mesleksizlikti, bizler 18 bin 500 kişiye mesleki eğitim vererek bu sorunu çözdük” dedi. Taylan sözlerine şöyle devam etti: “Tekstilde ciddi atılım yaptık, 2015’te 3 tane tekstil firması vardı, şimdi 102 firma oldu. Biz kurslarla, işbaşı eğitim programı ile firmalarımızı yüzde yüz destekledik. İstihdam ve işyeri desteği sağlamak konusundaki çalışmalarımızdaki başarımızla Türkiye genelinde ilk 3’te yer alıyoruz.  Benim Muş dışındaki yatırımcı hemşehrilerimizden dileğim, yüzünüzü memleketinize dönün.” Sorumlu oldukları illere dair destekleri anlatıp, kalkınma ajansı dijital platformundan bilgi edinme aşamaları hakkında uygulama sunumu yapan BEBKA Bursa Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Seher İleritürk ile DAKA Muş Yatırım Uzmanı Emine Alpaslan ise Bursa MUŞSİAD üyelerinin sorularını yanıtladı.

DURGUN: “ÜYELERİMİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kalkınma ajanslarının yatırımcı ile yatırıma ihtiyacı olan bölgelerin buluşmasında önemli bir görevi olduğunu söyleyen Bursa MUŞSİAD Başkanı Ayhan Durgun, “Üyelerimizin yeni yatırım alanlarına ve bölgelere yönelme isteği ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda BEBKA ve DAKA desteklerine dair önemli bilgiler aldık. Bursa’da farklı sektörlerde istihdamı da arttırarak yatırımlarını sürdüren üyelerimizi desteklemek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.