SON DAKİKA
Hava Durumu

Endüstriyel yemek sektörünün Bursa’daki parlayan yıldızı: Kayra Yemek

Her koşulda kalite ve gıda güvenliği ilkesinden taviz vermeden hizmet vermeye devam eden Kayra Yemek; alışıla gelmiş sanayi mutfağı konseptinden çok daha farklı olarak anne eli lezzeti anlayışı ile çeyrek asırdır Bursa’da işletmelerin sofralarına ulaşıyor.

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2023 14:07
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2023 14:07
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Endüstriyel yemek sektörünün Bursa’daki parlayan yıldızı: Kayra Yemek

Gıda güvenliğini her şeyin üstünde tutuklarını belirten Kayra Yemek Genel Müdürü Tayfun Kurdal, “Bursa endüstriyel yemek sektörünün aranan firması olmaktan dolayı mutluyuz. Bu başarımızın arkasındaki mottomuz; zor dönemlerde dahi kalite ve standartlarımızdan ödün vermememizdir. Kullandığımız ürün kalitesi, hijyen titizliği ve fiyat dengesi ile yemek hizmeti veren Kayra Yemek; bugün Bursa’da işletme ve kurumların vazgeçilmez iş ortaklarından biri olmuştur. Öyle ki, şeffaf mutfak anlayışı ile hizmet verdiğimiz ve / veya vereceğimiz kurum ve kuruluşların yöneticileri dilediklerinde üretim alanımızı gezebilmektedirler. Ayrıca teknolojik gelişmeleri takip ederek gerekli yatırımları yapmaktayız. Diğer bir yandan çalışanlarımızın mutluluğu ve motivasyonuna önem verirken; iş süreçlerimizi geliştirecek eğitimlerin planlamalarına da hassasiyetle eğiliyoruz.” dedi.

Endüstriyel yemek hizmeti sunan şirketlerin, maliyetleri optimum seviyede tutmak zorunda olduklarına değinen Tayfun Kurdal, ekonomik dalgalanmaların, kaliteli malzemelerin temini, işgücü maliyetleri, enerji giderleri gibi faktörleri tetiklediğini, dolayısıyla da bunun fiyatlandırmaya yansıdığına dikkat çekti.

Kurdal, "Yenilikçi iş modellerimiz, maliyet analizlerimizle ve güçlü sürdürülebilir ekonomi politikamızla, tedarik zinciri optimizasyonumuzla kalite çizgimizi düşürmeden üretime devam edebiliyoruz. Bugün içinden geçtiğimiz süreçlerdeki başarımızdaki gücümüzün bir diğer kaynağı da çalışanlarımızın özverisinden gelmektedir.” diye konuştu.

KAYRA YEMEK HAKKINDA

Hizmet sektörüne Küçükbalıklı’da 1997 yılında lokantacılık ile giriş yapan Kayra Yemek, 1999 yılında catering sektörüne Fatih Mahallesi’nde kurdukları tesisleri ile adım atmış, ardından Vakıfköy’deki tesisleri ile üretime devam etmiştir.  Catering sektöründeki üretim kapasitesinin her geçen sene artışıyla; Kayra Yemek gelen talebi kaliteden ödün vermeden karşılamak için 2018 yılında tesis kapasitesi 6500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınmıştır. Bugün aynı tesiste Avrupa standartlarına uygun 30 bin kişi kapasiteli yemek hizmeti ile Bursa’ya hizmet vermeye devam etmektedir.

Kayra Yemek; “taşıma yemek” hizmetinin yanı sıra dileyen müşterilerine kendi mutfaklarında “yerinde üretim yemek” hizmeti de sunarken, aynı zamanda mutfak projelendirme ve kurulum aşamalarında da müşterilerinin çözüm ortağı olmaktadır. Bir diğer hizmet kalemi de özel davet ve organizasyonlar için “outside catering” hizmetidir.

Catering sektöründe kurulduğu günden bu yana inovatif bakış açısı ile Ar- Ge çalışmalarına devam eden Kayra Yemek; kurduğu Güneş enerji santralleri ile doğa dostu üretim yaparak sektörün öncüsü olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir.

Endüstriyel yemek sektöründe faaliyetlerine devam eden Kayra Yemek bugün çatısı altında yer alan Kayfood’un markaları ile Dünya sahnesinde yerini almış durumdadır. Dünya mutfağının seçkin lezzetlerinden oluşan hazır yemek paketleri olan Fine Gurme ve yine dünya soslarının tamamının üretildiği Dream Sauce ile de Almanya, Hollanda ve Belçika’ya ihracat yapmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.