SON DAKİKA
Hava Durumu

Faizsiz evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

Faizsiz evlilik kredisi, yuva kurararak evlenecek binlerce çiftin gündeminde son günlerde yer alıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında geride kalan seçim sürecinde vaat olarak sunulan evlilik kredisinin, ne zaman verileceği, başvuru şartları ve diğer ayrıntıları son günlerde yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, faizsiz evlilik kredisi ne zaman verilecek? Evlilik kredisi başvuruları ne zaman?

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2023 07:53
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2023 07:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
Faizsiz evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlıyor?

Yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi verileceği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilmişti. Erdoğan’ın seçim vaadi olarak açıkladığı faizsiz evlilik kredisi hakkında bilgiler son günlerde merak konusu oldu. İşte, faizsiz 150 bin TL kredi imkanının ayrıntıları…

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz bir tarih açıklaması yapılmadı.

Resmi bir açıklama yapılır yapılmaz Norm Haber’den öğrenebilirsiniz.

EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda dikkat çeken vaatlerden biri de faizsiz evlilik kredisi olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu.

EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDAKİ BEYANNAME

Evlilik kredisiyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.

Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız.” denildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.