SON DAKİKA
Hava Durumu

NOSAB’da ‘Finansal İş Zekası ve Stratejik Raporlama’ konusu ele alındı

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) ve Nilüfer Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NİLSİAD) iş birliğiyle düzenlenen ‘Finansal İş Zekası ve Stratejik Raporlama’ konulu toplantı NOSAB Yalçın Aras Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 18.11.2022 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 11:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
NOSAB’da ‘Finansal İş Zekası ve Stratejik Raporlama’ konusu ele alındı

NOSAB’da faaliyet gösteren firmaların yöneticilerinin katıldığı toplantıda, Cobus İş Geliştirme ve Danışmanlık Kurucusu, Mali Müşavir ve Yönetim Danışmanı Kemal Sakin, Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan ve Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya finansal konularla ilgili raporlamalar hakkında açıklamalarda bulundular.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya, satılan ürünlerin piyasa koşullarına göre fiyatlandırılması, risk primi, kredi kullanımı konularında dikkat edilmesi gereken konulara değindi. Burak Bozkaya, “Hep beraber göreceğiz ki, finansmana ulaşmak önümüzdeki dönemde eskisi gibi çok rahat olmayacak” dedi.  

Daha sonra iş zekası ve finansal okur yazarlık konusunda açıklamalarda bulunan Yeminli Mali Müşavir Mümin Pekcan da, “Kısaca iş zekası kavramı, belirlenmiş hedeflere ulaşmak için çeşitli verileri anlamlandırma yeteneği olarak tanımlanmaktadır. Yönetim muhasebesi, bütçeler, İK kaynaklarının verdiği raporlar, iş süreçleri, karar mekanizmalarını gerektirecek bazı opsiyonel kararlar ile veriler iş zekasının kaynaklarını oluşturmaktadır. Bilhassa veri bilimi artık tamamen hayatımıza girmiş durumda” şeklinde konuştu. Mümin Pekcan, verilere hızlı ve sağlıklı ulaşmanın önemli olduğunu ve rekabet avantajları sağladığını da sözlerine ekledi.

NOSAB ve NİLSİAD iş birliğiyle düzenlenen ‘Finansal İş Zekası ve Stratejik Raporlama’ konulu toplantı son olarak konuşan Mali Müşavir ve Yönetim Danışmanı Kemal Sakin de örnek uygulamalarla iş zekası ve finansal tabloların doğru okunması konusunda açıklamalar yaptı.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.