SON DAKİKA
Hava Durumu

Otomobilden Çok Daha Fazlasını Temsil Ediyor!

Çinli otomotiv üreticisi Chery, SUV markası OMODA ile çevre dostu mobilitenin gelişiminde öncü rolüne devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.12.2023 17:56
Haber Güncellenme Tarihi: 18.12.2023 17:56
Kaynak: İHA
Otomobilden Çok Daha Fazlasını Temsil Ediyor!

Yeni enerji teknolojisine yoğun bir şekilde odaklanan marka, kısa sürede OMODA E5’i pazara sunarak önemli bir başarıya imzasını attı. Kamu yararına bir ekosistem inşa etme açısından iyi bir örnek oluşturan OMODA, Endonezya, Malezya ve diğer ülkelerin kanaat önderleri ve üst düzey yetkililerden destek görüyor. Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve sağdan direksiyonlu birçok bölgede tanıtımı gerçekleştirilen OMODA E5, küresel çevre dostu hareketini ve düşük karbon dönüşümünü tamamen kolay hale getirecek. Bununla birlikte OMODA, sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye, kamu refahı girişimlerini güçlendirmeye, kaliteli ekosistemi daha da iyileştirmeye, parlak bir ekosistem için yeni bir model oluşturmak üzere küresel kullanıcılarla birlikte çalışmaya ve dünyanın sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecek.

Çin’in en büyük otomotiv ihracatçısı olan Chery, dünya çapında gerçekleştirdiği yatırım ve projelerle sektörün gelişiminde de öncü bir rol oynuyor. Yüksek teknolojili üretim gücüyle küresel pazarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Chery, bir yandan mevcut modellerini son teknolojilerle yenilemeye devam ederken diğer taraftan da çevre dostu yaklaşımı için yatırımlarını sürdürüyor. Günümüzde bir trend haline gelen çevre dostu gelişim için dünyanın dört bir yanındaki ülkeler sürdürülebilir kalkınmayı aktif olarak destekliyor. Çok sayıda süreç ve karmaşık endüstriyel zincir göz önüne alındığında, özellikle otomotiv endüstrisi karbon tüketimi ve emisyonların azaltılmasına yönelik ciddi zorluklarla karşı karşıya.

Küresel çapta destek buluyor!

Chery’nin çevreyi korumayı odak noktasına alan SUV markası OMODA, dünya genelinde farklı düzeylerde yönetimler tarafından yayınlanan çevre dostu mobilite girişimleri konusunda proaktif bir şekilde hareket ediyor. Yeni enerji teknolojisine yoğun bir şekilde odaklanan marka, kısa sürede OMODA E5'i pazara sundu. Kamu yararına bir ekosistem inşa etme açısından iyi bir örnek oluşturan OMODA, Endonezya, Malezya ve diğer ülkelerin kanaat önderleri ve üst düzey yetkililerden destek görüyor. Kasım ayında Güneydoğu Asya yolculuğuna başlayan OMODA’nın üst düzey yönetimi Endonezya'yı ziyaret etti. Endonezya Cumhuriyeti Ekonomik İşler Koordinasyon Bakanı Ekselansları Airlangga Hartarto, Çin'in Anhui Eyaleti Vali Yardımcısı Shan Xiangqian ve diğer yetkililerin katılımıyla OMODA E5’in lansmanı gerçekleştirildi. Bu kapsamda şirket ayrıca Endonezya Sanayi Bakanlığı ile Endonezya'nın çevre koruma kampanyasına destek sağlayacak yatırım ve ürün yerelleştirmesi konusunda bir niyet mektubu imzaladı.

Öte yandan Chery Automobile Co., Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Yin Tongyue ve Chery International Başkanı Zhang Guibing diğer üst düzey yönetim üyeleriyle birlikte aralık ayında parlamento üyeleri ve Malezya hükümetinin önemli isimleriyle bir toplantıya katıldı. Malezya Yatırım, Ticaret ve Sanayi Bakanı Tengku Zafrul Abdul Aziz, OMODA'nın Malezya'daki kalkınma stratejisinin yanı sıra yeni enerji sektöründeki girişimlerini de doğruladı. Ayrıca üst düzey OMODA yönetimi Vietnam'ı ziyaret ederek GELEXIMCO ile gerçekleştirilen stratejik anlaşmanın imza törenine katıldı. Vietnam Sanayi ve Ticaret Bakanı Nguyen Hong Dien, yeni OMODA E5 modelinin tanıtımında hazır bulundu. Güneydoğu Asya'daki üst düzey yetkililerin desteği ve takdiri sayesinde OMODA, küresel çevre dostu teknoloji gelişiminde kararlı ve tutarlı hale geldi.

OMODA E5 bir otomobilden çok daha fazlası!

Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve sağdan direksiyonlu birçok bölgede tanıtımı gerçekleştirilen OMODA E5, küresel çevre dostu hareketini ve düşük karbon dönüşümünü tamamen kolay hale getirecek. OMODA aynı zamanda sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye, kamu refahı girişimlerini güçlendirmeye, kaliteli ekosistemi daha da iyileştirmeye, parlak bir ekosistem için yeni bir model oluşturmak üzere küresel kullanıcılarla birlikte çalışmaya ve dünyanın sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecek.

OMODA kullanıcılarla el ele veriyor

OMODA kullanıcılarla iletişim kuruyor ve çevre dostu sürdürülebilir kalkınmaya ve sosyal refaha katkıda bulunmak için onlarla el ele vermeye devam ediyor. Bu kapsamda OMODA, 7 Ocak 2024’te Malezya'nın Dataran Wawasan kentinde "Yeni Çevre Dostu Hayata Yeni Bir Yolculuk" temalı bir şehir koşusuna ev sahipliği yapacak. Etkinlikte 3 binin üzerinde katılımcı olacak. Malezya hükümetinin merakla beklediği OMODA E5 modeli, etkinliğin temposunu belirleyen otomobil olacak. Yeşil bir geleceğe yönelik ortak arzunun taşıyıcısı olan OMODA E5, katılımcılara yeşil mobilitenin yollarını ve avantajlarını göstererek daha fazla insanı çevre dostu mobiliteye katılmaya motive edecek.

OMODA, ekosistemi tam anlamıyla oluşturmak üzere Meksika'daki çevre koruma aktivisti Arturo Islas Allende ile birlikte O-ACTIONS programını başlattı. Programın 50 milyon kişiye ulaşması bekleniyor. Proje çevre koruma ve sosyal bakım konularında daha fazla katılımcı çekmeyi amaçlıyor. Programın ilk etkinliği “Köpek Sahiplendirme” aralık ayında gerçekleştirilecek. OMODA, sokak köpeklerinin kurtarılması ve onlara barınak sağlanması için 100 bin ABD doları tutarında fon sağlayacak. Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve sağdan direksiyonlu birçok bölgede tanıtımı gerçekleştirilen OMODA E5, küresel çevre dostu hareketini ve düşük karbon dönüşümünü tamamen kolay hale getirecek. OMODA aynı zamanda sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye, kamu refahı girişimlerini güçlendirmeye, kaliteli ekosistemi daha da iyileştirmeye, parlak bir ekosistem için yeni bir model oluşturmak üzere küresel kullanıcılarla birlikte çalışmaya ve dünyanın sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmaya devam edecek.

Chery Türkiye hakkında

Chery International, pazarı daha iyi anlamak ve kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla, Eylül 2022’de, Türkiye’de 0 iştirak ile Chery Türkiye’yi kurdu. Chery Türkiye, Chery markasına ait tüm model ve yedek parçaların Türkiye’deki lojistiği, satışı ve satış sonrası hizmetlerinden sorumludur. Şirket, tüm ticari satışlardan sorumlu olmak üzere; satış, satış sonrası, bayi ağı geliştirme, iletişim ve diğer departmanlarını kurdu. Faaliyetlerini 7 bölgede toplam 34 yetkili satıcı ile sürdürüyor. Şirket, 21 Mart 2023’te TIGGO 8 PRO, TIGGO 7 PRO ve OMODA 5 olmak üzere üç SUV modelini pazara sundu. Bu üç model, işçilik açısından üst düzey mükemmellik, tasarım açısından şıklık ve en yüksek teknolojik konfigürasyona sahip olmasıyla beğeni topluyor. 7 koltuklu SUV TIGGO 8 PRO, ihtişamı, lüks hissi ve güçlü duruşuyla başarılı iş adamları için en iyi seçim olarak öne çıkıyor ve 4 ay üst üste D-SUV pazarında ilk sırada yer alıyor. TIGGO 7 PRO, konfor ve eğlence açısından aile SUV’ları arasındaki ilk tercih oluyor. OMODA 5 ise; fütüristik, şık ve dinamik tarzıyla genç veya kendini genç hisseden kullanıcılara hitap ediyor.

Chery hakkında

Kantar ve Google, ortaklaşa, 2023 Çin Küresel Marka Oluşturucuları İlk 50 listesini açıkladı. Chery, otomobil alanında “Çin’in En İyi Küresel Marka Oluşturucusu” seçilerek genel listede 14. sırada yer aldı ve markanın gücü önemli bir büyüme kaydetti. Chery, kuruluşundan bu yana bir küreselleşme stratejisi uyguladı ve uluslararası rekabet gücüne ve nüfuza sahip bir otomobil markası oluşturma kurumsal vizyonuyla her zaman teknoloji odaklı gelişime bağlı kaldı. Sürekli teknolojik yenilik yaklaşımıyla hareket eden Chery, küresel pazarlara komple araç, CKD parçaları, motor, üretim teknolojisi ve ekipman ihraç eden ilk Çinli binek otomobil şirketi oldu. Chery, ürün stratejisi, yerelleştirme stratejisi ve yetenek stratejisinin uygulanması yoluyla yerel ve uluslararası pazarları geliştirmeye, küreselleşmeyi sürekli derinleştirmeye ve çevre dostu, teknoloji, aile ve arkadaşlık ilkelerine odaklanıyor. 26 yıllık geliştirme sürecinin ardından Chery’nin satış ve servis ağı, 80’in üzerinde ülke ve bölgeyi kapsarken, dünya genelinde 12 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşılmış durumda. Ayrıca Chery, sürekli çabalarla topluma katkıda bulunarak ve küresel tüketicilere daha iyi ürün ve hizmetler sunarak küresel pazarlarda çevre dostu kalkınma, çevre koruma, sosyal refah, personel eğitimi ve diğer alanları kapsayan çeşitli sosyal katkı faaliyetleri yürütüyor.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.