SON DAKİKA
Hava Durumu

15 Mayıs EYT mitingine hangi liderler katılacak?

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, 3 günlük Ankara programını değerlendirdiği konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in miting için ‘Ben oradayım’ dediğini ve diğer başkanların da katılmak için gayret etme sözü verdiğini söyledi. Özüpak, EYT’lilere ise; “5 milyon kitleyi hiçbir siyasi parti göz ardı edemez. Herkes orada olacak arkadaşlar. Biz nasıl hakkınıza sahip çıkıyorsak, siz de sahip çıkacaksınız.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 21.04.2022 09:01
Haber Güncellenme Tarihi: 21.04.2022 09:01
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.sozbursa.com
15 Mayıs EYT mitingine hangi liderler katılacak?

EYT Federasyon Başkanı Gönül Boran Özüpak ve federasyon yönetimi, 15 Mayıs Maltepe Mitinginin hazırlıkları kapsamında 3 günlük bir Ankara programı gerçekleştirdi.

Siyasi partilerin genel başkanlarının mitinge davet edildiği programla ilgili bir değerlendirme yapan Gönül Boran Özüpak şunları söyledi:

“PARTİ AYIRT ETMEKSİZİN DAVETİYELERİMİZİ SUNMAK AMACIYLA ANKARA’DAYDIK”

“Bütün siyasi partileri, ayırt etmeksizin davetiyelerimizi sunmak amacıyla Ankara’daydık. Beştepe’ye kadar gittik, sayın Cumhurbaşkanımıza sunmak üzere… AK Parti Genel Merkezi’ne kadar gittik ki ‘Bizi bizden dinleyin” demek üzere…

Bu aşamada da 3 günlük programda yaptığımız ziyaretler neticesinde ‘Nedir sonuç?’ siye soracağınız birçok kalem var.

İktidarından muhalefetine, STK’lara ve sendikalara davetiyelerimizi sunduk.

“ÇOK OLUMLU GÖRÜŞMELER YAPTIK”

Çok olumlu görüşmeler yaptık. Tabi ki programları dahilinde ne yapabileceklerini organize eden genel başkanlarla görüştük.

Emin olun, iktidara talip bütün genel başkanlar orada olacak.

‘MİTİNGİ 2023 SEÇİMLERİ İÇİN ÇOK ÖNEMSİYORUM’

5 milyon kişiyle gerçekleşecek Maltepe mitingini, özellikle 2023 seçimleri için çok ama çok önemsiyorum.

İşin özü sevgili arkadaşlar; genel başkanlar, davamıza inanan ‘Yanınızdayız’ diyen muhalefet partileri, istiyoruz ki iktidar partilerinden de bir katılım sağlansın.

DEMORALİZE OLAN EYT’LİLERE SESLENDİ

Şu da var; biz Çalışma Bakanlığı’nın önündeyken, basına yansıyan haberlerle demoralize olan vatandaşlarımızın olduğunu gördüm. (Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in ‘EYT gündemimizde yok’ söylemi üzerine) Sen baskı yapacak bir kitlesin, sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşısın. Senin hakkını başkalarına vesairelerle sunan, hala ‘Görmüyorum’ diyen bir iktidarla yol yürümek tercihinse gerçekten biz bu mücadeleyi burada bırakalım. Ama dersen ki, ‘Ben davamın sonuna kadar savunucuyum, önümüz seçim arifesi’; 15 Mayıs’ta ne olursa olsun, eşinle dostunla orada olmalısın, olacaksın.

“15 MAYIS MALTEPE MİTİNGİ BİZİM İÇİN DÖNÜM NOKTASI”

Sözün özü bu, 15 Mayıs Maltepe Mitingi bizim için dönüm noktası. Gelecekler, bütün siyasi parti genel başkanları gelecekler, ben bu inancı taşıyorum. Allah’tan bir şey gelmedikçe sen de orada olacaksın.

Bayram sonrasında İYİ Parti’nin çözüm önerileriyle ilgili bir basın açıklaması olacak, biz de orada yer alacağız.

HANGİ LİDERLER MİTİNGE KATILACAK?

İYİ Parti Genel Başkanı davetiyemizi alınca dedi ki; ‘Ben oradayım’. Diğer partilerden de ‘Evet, biz orada olmaya gayret edeceğiz’ yanıtını aldık, ve biz biliyoruz ki onlar orada olacak.

“5 MİLYON KİTLEYİ HİÇBİR SİYASİ PARTİ GÖZ ARDI EDEMEZ”

5 milyon kitleyi hiçbir siyasi parti göz ardı edemez. Herkes orada olacak arkadaşlar. Biz nasıl hakkınıza sahip çıkıyorsak, siz de sahip çıkacaksınız.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.